MHP İzmir İl Başkanlığı, MHP Çeşme İlçe Başkanı Gazi Fildir'in sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa etmesi üzerine ilçe başkanlığına Gökhan Çelik'i atadı.

Bu atama kararına tepki gösteren  Çeşme Belediyesi’nin MHP’li 3 meclis üyesi Hasan Karataş, Hüseyin Özen ve ayrıca Büyükşehir Meclis Üyesi Alpaslan Koparal partiden istifa etti.

'İNŞALLAH BİZ YANILIRIZ'

İstifa kararını ortak bir açıklamayla sosyal medya hesabından duyuran Karataş, Koparal ve Özen, “Bizler, Milliyetçi Hareket Partisi Çeşme Meclis Üyeleri olarak ilçe başkanlığına atanan yeni yönetimin partimizin ve davamızın misyonunda, liderimizin 2023 hedefine uygun hizmet edeceğine inanmadığımızdan dolayı mensubu olduğumuz parti üyeliğinden üzülerek istifa ediyoruz. Amacımız, istifamızla gönül verdiğimiz partimize zarar vermek değil, zarar görmesini engellemektir. İnşallah biz yanılırız zaman her şeyin ilacı ve göstergesi olur. Ne olursa olsun ince hesapları olan programlı bir şekilde hedeflerine yürüyen bu şahısla bu vebalin içinde bir gün dahi olsa duramayız. Bize destek veren tüm seçmenlerimizden ve dostlarımızdan haklarını helal etmelerini dileriz. Söz verdiğimiz gibi görev süremiz bitene kadar değil, son nefesimizi verene kadar aynı şevkle halkımızın yanında, liderimizin emrinde olacağımızın bilinmesini isteriz. Gerekli bilgi paylaşımlarımızın dikkate alınmaması bizi derinden üzmüştür. Gönlümüz kırık, başımız diktir. Allah doğrularla beraberdir. Allah’tan başka galip yoktur" ifadelerini kullandı.