Mhp’li Şahin, “Vatan için kan dökenlerin yanında olmak bizim için görevdir”

Terörle Mücadele Sırasında Yaralanıp Gazi Sayılmayanlar Derneği, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’i ziyaret etti. Başkan Şahin, “Vatanımız için kanını dökenlerin yanında olmak, bu alanda gerekeni yapmak bizim için vazifedir, görevdir” dedi.

Politika 25.04.2021 - 12:02 25.04.2021 - 12:02

Halime ERDOĞAN / YENİGÜN - Terörle Mücadele Sırasında Yaralanıp Gazi Sayılmayanlar Derneği Ege Bölge Sorumlusu Ercan Şen, MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin’i makamında ziyaret ederek, gazi sayılmayanların yaşadıkları sorunları anlattı. MHP Milletvekili İzzet Ulvi Yönter’in TBMM’ye, gazi sayılmayanlar için verdiği kanun teklifine, MHP İzmir İl Başkanlığının da destek vermesini isteyen Şen, “MHP İzmir İl Başkanı Sayın Veysel Şahin’e, terörle mücadele ederken yaralanan fakat gazi sayılmayanların sorunlarını anlattık. MHP Milletvekili İzzet Ulvi Yönter Bey, bizimle ilgili bir kanun teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sundu. Biz de Veysel Bey’den bu kanun teklifiyle ilgili destek istedik. Bizlerin vücudunda kurşun ve şarapnel parçaları bulunuyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde tanımlı gaziliğe uyum sağlamadığımızdan dolayı, gazi sayılmıyoruz. TSK, gazi sayılabilmemiz için yüzde 40 oranında organ, uzuv kaybı istiyor. Bu da sizin 2 elinizin kopması, 1 ayağınızın kopması, 2 gözünüzün kör olması gibi unsurları gerektiriyor. Eğer vücudunuza kurşun girmişse, vücudunuzda şarapnel parçası varsa bile yeterli uzuv kaybı olmadığı için gazi olamıyorsunuz. Bizler hem gazi sayılamıyoruz hem de iş hayatına uyum sağlayamıyoruz. Yaşadığımız birçok psikolojik sorun var. İş bulamıyoruz, devlet, toplum nezdinde kendimizi ifade edemememize neden oluyor. Bize devletin destek vermesini istiyoruz. Sayın Veysel Şahin’de konuyla ilgili bizlere destek olacağını söyledi. Kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

BAŞKAN ŞAHİN, “DESTEK OLMAK GÖREVDİR”

MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ise, “Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak, vatan, millet için kan döken, emek harcayan her vatandaşımızın arkasında, yanında olduğumuzu bildiriyoruz. Kan vermek, kan dökmek başka bir hadiseye benzemez. Vatanımız için kanını dökenlerin yanında olmak, onlara yardımcı olmak, onlara destek olmak, bu alanda gerekeni yapmak bizim için vazifedir, görevdir. Tabi ki, kendilerine destek olacağız” açıklamasında bulundu.

 

Yorumlar