Mobil oyun yayıncılığı günümüzde sık rastlanan bir terimdir. Neredeyse piyasaya sürülen her oyunun mobil versiyonu da mutlaka yayınlanmaktadır. Oyun sektöründe özellikle popüler oyunları iyi bir şekilde profesyonel olarak oynamak yayıncılık yaparak para kazanmanıza yardımcı olabilir. Bu sektörde başarılı olmanız kadar iyi bir izleyici kitlesine sahip olmanız da önemlidir. Online mobil oyun yayıncılığı ile ilgilenen kitlenin büyümesi sebebiyle bu sektör, pc’de olduğu kadar mobilde de giderek büyümeye devam etmektedir. 

Mobil oyun yayıncılığı için, iyi bir kitleye, başarılı bir oyuncu olmak ve iyi bir pazarlama stratejisi belirleyerek gerçekleştirebilmek önemlidir. Hem yayıncılık hem de ciddi bir pazarlama stratejisi belirleyerek ilerlemek başarılı bir mobil oyun yayıncısı olmanıza olanak sağlar. Mobil oyun yayıncılığını tek başınıza değil de bir stüdyodan yardım alarak da gerçekleştirebilirsiniz. Oyun oynarken  belli başlı uygulamalar kullanarak yayın açabilirsiniz. Canlı olarak oynadığınız oyunu yayınlayabilir ve izleyicilerle birlikte sohbet ederek yayınlar açabilirsiniz. 

Online mobil oyun yayıncılığı nasıl yapılır?

Online mobil oyun yayıncılığı mobil cihazlar yapmak için farklı yollar izlenebilir. Ayrıca yayın yapmak için Twitch platformunu da kullanabilirsiniz. Öte yandan YouTube platformu üzerinden yayın açabilirsiniz. Yayın yaparak para kazanabilirsiniz. Her şeyden önce bir Twitch hesabı ya da yayın yapmak için kullanabileceğiniz bir uygulamaya ihtiyacınız var. Twitch üzerinde hesabınızı açarak oynadığınız oyuna göre bir oda oluşturabilirsiniz. Akıllı telefonlar üzerinden mobil oyun yayıncılığı yapmak için Nimo TV gibi kanallar kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Nimo TV indirerek oyun keyfini yarıda kesmeden hem sohbetleri hem de hediyeleri canlı olarak alabilirsiniz. Canlı yayın esnasında kayıt alarak geçmişe dönük yayınlarınızın izlenmesine, popülerliğinizi, hayranlarınızı takip edebilmenize olanak sağlayabilirsiniz. Burada görevleri tamamlayarak ayrıcalıklara da sahip olabilirsiniz. Nimo Tv de seviye atladıkça canlı yayın kaydı, klip oluşturma, kanal URL değiştirme gibi ayrıcalıklar sizlerin olabilir. 

Yayıncılık yaparak dilediğiniz oyun hakkında yayınlar açabilir, iyi bir hayran kitlesine sahip olabilir ve para kazanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken profesyonel olduğunuz ya da iyi olduğunuzu düşündüğünüz bir oyun hakkında dilediğiniz platformda  kanal açarak yayınlar yapmaya başlamak ve kendi kitlenizi kazanmak. İstediğiniz zaman yayın yapabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.