Muğla'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkuyla kutlandı. Sabah saat 9.00'da çelenk sunma töreni ile başlayan kutlama Menteşe Atatürk İlkokulu'nda devam etti.

Gözden kaçırmayın

Tek isteği torunu Gülsiye'nin yürümesi Tek isteği torunu Gülsiye'nin yürümesi

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programı sabah 9.00'da çelenk sunma töreni ile başladı. Törenin ardından saat 10.00'da Menteşe Atatürk İlkokulu bahçesinde etkinlik düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çay, günün anlam ve önemine yönelik konuşma yaptı. Çay, "23 Nisan sevgiye, barışa, bilime ve teknolojiye açılan aydınlık kapıdır. Bir milletin gelişmişlik düzeyi çocuklara verilen değerle ölçülür. Yarınlarımızı en güzel şekilde yetiştirmek biz öğretmenlerin asli görevidir" dedi.

muğla bayram yenigün 2

Ardından Emirbeyazıt İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencisi Mira Asel Bülbül tüm öğrenciler adına konuşma yaptı, Muğla BİLSEM Çocuk Korosu sahne aldı. Etkinlikte resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Protokolün katıldığı etkinlikte çocukların gösterileri renkli görüntüler oluşturdu.

muğla bayram yenigün 4muğla bayram yenigün 3