Muhtarlar "Açık'la devam" dedi

Muhtarlar "Açık'la devam" dedi

Gündem 23.03.2021 - 21:15 23.03.2021 - 21:15

Muhtarlar "Açık'la devam" dedi
Nazilli Muhtarlar Derneği'nin Olağan Kongresi'nde 59 oy alan mevcut Başkan Zeki Açık, yeniden seçilerek güven tazeledi. Zeki Açık, rakibi Dallıca Muhtarı Mustafa Ali Uçar’a 38 oy fark attı.Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında ertelenen Nazilli Muhtarlar Derneği Olağan Kongresi, Nazilli Belediyesi Nikah Salonu’nda pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirildi. Divan Başkanlığını Kurutuluş Mahalle Muhtarı Servet Baştan'ın yaptığı kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından faaliyet ve denetim raporları okunarak oy birliği ile kabul edildi. Mevcut Başkan, Sevindikli Mahalle Muhtarı Zeki Açık ve Dallıca Mahalle Muhtarı Mustafa Ali Uçar’ın yarıştığı seçimde, tarafların yönetim ve denetim kurulu üyeleri açıklandı.

Kongrede kısa bir konuşma yapan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, genel kurulda demokrasinin güzel örneklerinden birine şahit olduklarını ifade ederek, her iki muhtar adayına da başarılar diledi.

79 MUHTAR OY KULLANDI
Son olarak seçimlere geçildi. 82 üyesi bulunan Nazilli Muhtarlar Derneği'nin Olağan Kongresi’nde 79 muhtar oy kullandı. Üyeler tek tek, isim isim çağrıldı. Kapalı oylama usulü yapılan seçimde 59 oy alan mevcut Başkan Zeki Açık, yeniden başkanlığa seçildi. Diğer aday Dallıca Muhtarı Mustafa Ali Uçar ise 21 oy alabildi.

“HER YÖNE ADIM ATACAĞIZ”
"Var gücümüzle çalışacağız" diyen Başkan Zeki Açık, "Birlik ve beraberlik çok önemli. Bundan sonra her yöne adımlarımızı atacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Muhtarlarımızın hizmet alabilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Hepinize çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Başkan Zeki Açık’ın yönetim kurulunda, Halil Erdoğan Dilbaz, Hüseyin Uludağ, İbrahim Topçuoğlu, Ahmet Kaysal, Metin Çoban, Necdet Gören, Muammer Fidan, Hasan Güler, Mustafa Karaburun ile Mustafa Kaner yer aldı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@