Muhtarlar Demokrasinin Temel Taşıdır

Yerel 14.10.2021 - 17:39 14.10.2021 - 17:41

Nihat AK / YENİGÜN - Yangın mağduru Mahalle Muhtarı Niyazi Akgün’ü yaklaşık 50 Muhtarla birlikte ziyaret eden iş ve siyaset dünyasından önemli isimler birliktelik mesajı verdi.

İzmir’in Karabağlar ilçesine bağla General Kazım Özalp Mahallesi Muhtarlık binasında elektrik kontağındaki arıza nedeniyle yangın çıkmıştı. Muhtarı Niyazi Akgün’e geniş katılımlı önemli bir ziyaret gerçekleşti. Balçovalı iş adamı Ayhan Kindik Muhtarlığın bazı ihtiyaçlarını karşılama sözü verdi. İş ve siyaset dünyasının yakından tanıdığı Kadir Sinan, “Uzun süredir çalışmaları devam eden BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ hareketi ağırlıklı olarak görev yapan veya yapmış Muhtarlarımız ve diğer sivil toplum örgütlerinin de süreçte eklemlendiği bir büyük organizasyona evirilmiştir. Bundan hareket ile ifade ederiz ki ; Doğarken de ölürken de bize dokunan yoksulluğumuzdan , derdimizden , sevincimizden ve mutluluğumuzdan ilk haberdar olan ve kamusal yapılanma açısından en küçük kurumsal yapımız olan Muhtarlık kurumu gerek atanmışların gerekse seçilmişlerin şaşı bakışları nedeni ile ötekileştirilmiş ve çoğu kez de işlevsizleştirilmiştir bunu reddediyoruz. Kamusal gücü elinde bulunduran bütün atanmış ve seçilmişlerin hizmetin dağıtılması hususunda mahallelilerimizde referans almaları gereken en önemli kurum Muhtarlık kurumudur. Amacımız kabul edilebilir bu ilişkinin yeniden tesis edilmesidir. Bu nedenle Muhtarlarımızın bir araya gelmesini bu dayanışma ruhunu geliştirmelerini sonuna kadar destekliyoruz. Biliyoruz ki BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ”dedi.

Muhtarlar Demokrasinin Temel Taşıdır (2)

Muhtar Niyazi Akgün’e yardımlaşma ve dayanışma programına İzmir Milletvekili Özcan Purçu’nun danışmanı Feridun Menekşe, İzmirli iş adamı Kadir Sinan, Balçovalı iş adamı Ayhan Kindik, İzmir Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Koordinatörü Güven Karahan, Karşıyaka Yardımlaşma Derneği KARYAD Başkanı Emine Yorgun Ata, Arzu İnceçay ve Buca ilçesine bağlı Atatürk Mahalle Muhtarı Sedat Erşahin, Aydoğdu Mahalle Muhtarı Aslı Doğmaz, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Selvi Aladağ, Efeler Mahalle Muhtarı Metin Aktaş, Gaziler Mahalle Muhtarı Kerem Şeker, İzkent Mahalle Muhtarı Ahmet Topaloğlu, Menderes Mahalle Muhtarı Çiğdem Çetinsöz, Murathan Mahalle Muhtarı Eren Korkmaz, Yaylacık Mahalle Muhtarı Hasan Gırız, Karabağlar ilçesine bağlı Esenlik Mahalle Muhtarı Zakir Cin, Kazım Karabekir Mahalle Muhtarı Muharrem Gülgü, Konak ilçesine bağlı Ali Reis Mahalle Muhtarı M.Sait Acar, Altınordu Mahalle Muhtarı Veysi Çalhan, Aziziye Mahalle Muhtarı Özlem Kanmetin, Çınarlı Mahalle Muhtarı Elmas Türkmen, Çınartepe Mahalle Muhtarı Dursun Çelenk, Emir Sultan Mahalle Muhtarı Hüseyin Heptepe, Etiler Mahalle Muhtarı Talip Çoban, Faik Paşa Mahalle Muhtarı Abbas Tunç, Ferahlı Mahalle Muhtarı Mustafa Çolaklar, Güney Mahalle Muhtarı Akın Öz, Halkapınar Mahalle Muhtarı Mehmet Uzundal, İsmetpaşa Mahalle Muhtarı Binali Korkmaz, Kocakapı Mahalle Muhtarı Hasan Albayrak, Kubilay Mahalle Muhtarı Ünal Kalfa, Lale Mahalle Muhtarı Sumru Benligül, Levent Mahalle Muhtarı Adnan Ateş, Mehtap Mahalle Muhtarı Ayhan Çan, Ulubatlı Mahalle Muhtarı Şengül Kahramaner, Vezirağa Mahalle Muhtarı Yusuf Polat, Yenidoğan Mahalle Muhtarı Tekin Düz, Yeşildere Mahalle Muhtarı Özkan Şen, Zeytinlik Mahalle Muhtarı Kamil Soydam katılımıyla gerçekleşen ziyarette birlikte güçlüyüz mesajı verildi.

Yorumlar