“Narlıdere, İzmir’in yüz akı olacak”

“Narlıdere, İzmir'in yüz akı olacak”

NARLIDERE SEÇİME HAZIR

“Narlıdere, İzmir'in yüz akı olacak”

NARLIDERE SEÇİME HAZIR

“Narlıdere, İzmir'in yüz akı olacak”
14 Eylül 2018 - 09:26

CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin olarak, “Geçtiğimiz seçimde Narlıdere'de çok iyi bir sonuç elde ettik. Aynı mücadeleyi şimdi de veriyoruz.Yerel seçimlere yarın olacakmış gibi hazırız. Yüzde 68-76 bandında alacağımız bir oy var. İzmir'de yine CHP'nin en yüksek oyu aldığı ilçelerden birisi olacağız” ifadelerini kullandı

CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, ülkemizde ekonomi alanında yaşanan gelişmelerle ilgili şöyle konuştu, “Kriz her ülkede olur. Ancak onarıcı tedbirler aldığınız sürece krizi aşmanız mümkün. Önemli olan ortak akıl ışığında çözüm önerilerini sunmak. Türkiye, ekonomik kriz konusunda oldukça tecrübeli bir ülke. Dolayısıyla ben bütün sorunların aşılacağını düşünüyorum. Geçmişte aştık, yine aşacağız. Ama şu an ülkenin geldiği noktada güven ortamı yok, hukuk, adalet yok. Böyle olunca yabancı sermaye ülkemize gelmiyor. Bugün Türkiye'de emsali görülmemiş bir yönetim biçimiyle karşı karşıyayız. Paramız değersizleşti, halk fakirleşti. Ülkemizin daha fazla dövize ihtiyacı olacak. Çünkü o borç yerinde duruyor.Borcu ödemek için daha fazla çalışıp, daha fazla üretmeliyiz. Üretme kültürünü yeniden hayata geçirmeliyiz. Bu hükümet göreve geldiğinden beri, eğitim sistemiyle ilgili çok ciddi sıkıntılar yaşandı. Eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Üretmek için, teknoloji ve marka yaratmak için eğitim şart. Eğitimde de eşitlik çok önemli. Eğitim, parası olmayanın da hakkı. Umarım eğitim sistemimiz iyi bir noktaya gelir.”

NARLIDERE SEÇİME HAZIR

Başkan Şahin Fırat, önümüzdeki yerel seçimlere ilişkin olarak ise şunları söyledi, “Geçtiğimiz seçimde Narlıdere'de çok iyi bir sonuç elde ettik. İlçe örgütümüzle birlikte uyumlu bir mücadele verdik. Aynı mücadeleyi şimdi de veriyoruz. Yerel seçimlere yarın olacakmış gibi hazırız. Narlıdere'de hiçbir eksiğimiz yok. Gerekli revizyonları yaptık ve talimatlarımızı verdik. Bütün mücadele arkadaşlarımın emeğine sağlık ve hepsine teşekkür ediyorum. Önseçimle ilgili kararı kurullarımız ve Genel Merkezimiz verecek. Türkiye'nin her yerinden bilgiler geliyor. Diyaloglar devam ediyor. Genel Merkezin en sağlıklı kararı vereceğini düşünüyorum. Tüzüğümüz açık; ön seçim esastır diyor. Biz, verilen karara saygı duyup, hayata geçireceğiz. Narlıdere'de alanı çok iyi biliyoruz. Rakamları aşağı yukarı tahmin edebiliyoruz. Bu tahminlerimizde de yanılmıyoruz. Yüzde 68-76 bandında alacağımız bir oy var. İzmir'de yine CHP'nin en yüksek oyu aldığı ilçelerden birisi olacağız. Mevcut oylarımızı korumak ve muhafaza etmek bizim esas görevimiz. Narlıdere, İzmir'in yüz akı olacak. Biz, örgüt iradesine saygı duymak durumundayız.”

BELEDİYELERİN YETKİLERİ ALINIYOR

Şahin Fırat: CHP'li belediyelerin işi gerçekten zor. Hükümetin sopası sürekli belediyelerimizin üzerinde, müfettişler eksik olmuyor. Yeni sistem, belediyeleri de yavaş yavaş etkisiz hale getirdi. Önce kendi belediye başkanlarını etkisiz hale getirdiler. Bence insani yönden AKP'li olmak zor. Çünkü bugün seçilip, 3 gün sonra ağlatılarak görevden alınabilirsiniz. Orada halkın iradesi yok, tek bir adamın iradesi var. Şimdi yavaş yavaş belediyelerin yetkileri ellerinden alınıyor. Bütçeler genele bağlanıyor. Halbuki yerel yönetimlerin güçlendirilmesi gerekiyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Alıcık, Ustalık dönemi projelerini anlattı.
Alıcık, Ustalık dönemi projelerini anlattı.
Arpaz Mahallesi sakinlerine ücretsiz ulaşım desteği .
Arpaz Mahallesi sakinlerine ücretsiz ulaşım desteği .