Narlıdere Belediyesi, 27-28-29 Mayıs tarihleri arasında kültür ve sanata doyuracak. Konserler, film gösterimleri, kitap stantları söyleşiler ve imza günlerinin olacağı ‘Narlıdere Belediyesi Kültür Günleri’ başladı.

Narldıdere’de kültür ve sanat etkinlikleriyle dolu bir hafta sonu yaşanıyor. 27-28-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen Narlıdere Belediye Kültür Günleri kapsamında ilçe genelinde 3 gün boyunca çok sayıda konser, kitap standı, söyleşi ve imza günleri etkinlikleri başladı. Kültür Günleri’nin ilk etkinliğinde Araştırmacı/Yazar Dr. Engin Önen, okuyucularıyla buluştu. Önen, yazdığı ‘Köylerden Şehre Narlıdere Göçün Binbir Hali’ isimli kitaptan alıntılar yaparak Narlıdere’nin hikayesini anlattı. Vatandaşlar, Önen’e büyük ilgi gösterdi. Ardından ‘Neden Kadın Yazarlar Derneği’nin söyleyişinde kadın yazarlar, Narlıdereliler ile bir araya geldi. Akşamüzeri ise Zeytin Cafe’de çocuklar için Şubadap gösterisi gerçekleştirildi. Günün son etkinliği ise Kültür Evi’nde yönetmenliğini Tahsin İşbilen’in üstlendiği Tahtacılar Belgeseli’nin gösterimi oldu.

narlıdere kültür günleri yenigün

ONUR AKIN SAHNE ALACAK

2 bin 300 yıllık 'Eros' figürü ilk kez İzmir 'de 2 bin 300 yıllık 'Eros' figürü ilk kez İzmir 'de

28 Mayıs Cumartesi günü Malatyalılar Derneği’nde gün boyu sürecek kitap stantları etkinliklerinin yanı sıra 14.00’da İlhan Koçulu’nun Peynir Ustası isimli söyleşisi olacak. Ardından saat 15.30’da Alper Taş ve Zeynep Altıok Zeytin Cafe’de İç Politika Söyleşi’nde Narlıdereliler ile bir araya gelecek. Saat 20.00’da ise Demokrasi Meydanı’nda ünlü sanatçı Onur Akın konseri olacak. 29 Mayıs Pazar günü ise Malatyalılar Derneği’nde gün boyu kitap stantları ve imza günleri devam edecek. Zeytin Cafe’de saat 16.30’da gazeteci-yazar İbrahim Varlı ile Prof. Dr. Lütfi Doğan Tılıç, ‘Dış Politika’ konulu panelde vatandaşlarla buluşacak.

Kültür Günleri’nin son etkinliği ise Praksis Müzik Grubu’nun konseri olacak. Konser saat 18.00’da başlayacak.

narlıdere kültür günleri yenigün 4narlıdere kültür günleri yenigün 2