Narlıdere'den Deniz Festivali

Narlıdere Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Deniz Festivali, bu yıl 2’nci kez düzenlenecek.

Yerel 08.09.2021 - 11:54 08.09.2021 - 12:01

1-12 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek olan 9 Eylül Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları, İzmir’in 8 yelken takımını Narlıdere’de buluşturacak. Başkan Ali Engin “İki gün boyunca ‘Kurtuluşa’ yelken açacağız. Pazar günü 17.00’de, Altıevler Mahalle Muhtarlığı yanındaki kupa töreninde buluşalım” dedi.

Narlıdere’nin Deniz Festivali “Kurtuluşa” yelken açacak! (2)

YARIŞLAR İKİ GÜN SÜRECEK

Narlıdere Belediyesi, geleneksel hale getirdiği Deniz Festivali’ni bu yıl 11-12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirecek. Geçen yıl pandemi kuralları nedeniyle ertelenen festival kapsamında, -İzmirli 8 yelken kulübünün katılımıyla- 9 Eylül Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları düzenlenecek. Narlıdere Belediyesi, Yelken Federasyonu ve İTK Yelken Kulübü’nün katkıları ile gerçekleşecek festivalde ilk gün yarışları Cumartesi günü saat 12.00’de başlayacak. Takımlar derece alabilmek için mücadele edecek. İkinci gün yarışları ise Pazar günü sabah 09.00 itibariyle başlayacak.

Narlıdere’nin Deniz Festivali “Kurtuluşa” yelken açacak! (4)

KUPA TÖRENİ PAZAR GÜNÜ 17.00’DE

9 Eylül Kurtuluş Kupası Yelken Yarışları’nın kupa ve madalya töreni Pazar günü saat 17.00’de, Altıevler Mahalle Muhtarlığı’nın yan tarafındaki meydanda yapılacak. Yarışlar da iki gün boyunca, aynı alandan izlenebilecek.

“HERKESİ BEKLİYORUZ”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin “Geçen yıl pandemiye takılmıştık. Bu yıl 11-12 Eylül tarihlerinde, iki gün boyunca ‘Kurtuluşa’ yelken açacağız. Tüm gün yapılacak yarışları izlemeye ve Pazar günü 17.00’de, Altıevler Mahalle Muhtarlığı yanındaki kupa törenine herkesi bekliyoruz” dedi.

Yorumlar