Nazilli'de ADD ve Eğitim-İş'ten Andımız protestosu

Nazilli'de ADD ve Eğitim-İş'ten Andımız protestosu

Gündem 20.03.2021 - 20:31 20.03.2021 - 20:31

Nazilli'de ADD ve Eğitim-İş'ten Andımız protestosu
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ve Eğitim-İş temsilcileri, okullarda Andımız’ın yasaklanmasına tepki göstermek için İstasyon Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde Andımız’ı yüksek sesle okudu.Türkiye’de 1933 yılından beri okullarda okutulan Andımız, Danıştay İdari Dava Daireler Kurulu’nun aldığı karara göre artık okullarda okunmayacak. ADD Nazilli Şube ve Eğitim-İş üyeleri, kararı protesto etti. İstasyon Meydanı Atatürk Anıtı önünde toplanan ADD Nazilli Şube Başkanı Şafakta Nalan Ayas, Eğitim-İş Nazilli Şube Başkanı Abdullah İçöz ile üyelerine destek için CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP İlçe Başkanı Serkan Sevim, Kadın Kolları Başkanı Gamze Arslan, Gençlik Kolları Başkanı, yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu. Meydanda toplanan grup hep bir ağızdan Andımız’ı okuduktan sonra olaysız bir şekilde ayrıldı.

“BUNLARIN HESABINI SORACAĞIZ”
“Andımız’dan ve İstiklal Marşı’ndan asla vazgeçmeyiz” diyen CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “Andımız’la ilgili Danıştay İdari Daireler Kurulu’nun vermiş olduğu karara değil de, bizim bakacağımız nokta, Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelik değişikliğini kimin yaptığına bakmak lazım. AKP ve Milli Eğitim Bakanlığı yönetmelikte değişiklik yapacak, ondan sonra 8’inci dairenin vermiş olduğu, iptali kararını temyiz edecek İdari Daireler Kuruluna sonra da bu karar çıkınca, ortağıyla beraber bundan rahatsız olmadığını beyan edecek. Böyle şey olmaz. Bunun arkasında Andımız konusunda tavrımız net, Andımız yasaklanıyor. Arkasında ilginçtir Aydın İl Milli Eğitim Müdürü skandala imza atıyor. İstiklal Marşı’nın kısık sesle okunması konusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine yazı gönderiyor. Bu nedir Andımız’a da İstiklal Marşımıza da sahip çıktıklarını iddia edenler Danıştay Daireler Kurulu kararını alkışlıyorlar. Biz bunların hesabını soracağız. Bu adaletsizliklerin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundaki Cumhuriyetin kuruluş felsefesine karşı çıkanlardan bu işin hesabını soracağız. Vatandaşımız da sormaya devam edecek. Çünkü Türkiye Cumhuriyeti bu topraklarda zor şartlarda kuruldu. Cumhuriyet değerleri bu topraklarda zor koşullarda oluşturuldu. Bizler Atatürk Milliyetçisi Atatürk’ün evlatlarıyız. Andımız’dan da İstiklal Marşımızdan da asla vazgeçmeyiz” diye konuştu.

“KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR DEVAM EDECEĞİZ”
ADD Nazilli Şube Başkanı Şafakta Nalan Ayas yaptığı kısa açıklamada, şöyle dedi: “Bizler Atatürk çocukları olarak Andımız’ın da, İstiklal Marşımızın da, bayrağımızın da her zaman savunucusuyuz. Bunu yapmaya kanımızın son damlasına kadar devam edeceğiz.”

“CUMHURİYETİN DEĞERLERİNİ VE DEVRİMLERİNİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
“Sayın Milli Eğitim Bakanı bu yönetmelik değişikliği ile Bakanlığın önündeki ‘Milli’ kelimesini kaldırmıştır” diyerek açıklama yapan Eğitim-İş Nazilli Şube Başkanı Abdullah İçöz, “Sadece AK Parti’nin Eğitim Bakanlığı kalmıştır. Biz kendisine karşı duruşumuzu her zaman sürdüreceğiz. Cumhuriyetin değerlerini ve devrimlerini savunmaya devam edeceğiz. Karşısında biz varız, korksun bizden” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@