Nazilli'de" Uyuma" Uygulaması Tanıtıldı

Nazilli'de" Uyuma" Uygulaması Tanıtıldı

Gündem 04.03.2021 - 22:17 04.03.2021 - 22:17

NAZİLLİ'DE "UYUMA" UYGULAMASI TANITILDI
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uyuşturucu operasyonlarına yeni bir boyut kazandıran mobil uygulama ‘Uyuma’, Nazilli’de tanıtıldı.
 Emniyet Genel Müdürlüğü'nün uyuşturucu ile mücadelesi tam gaz devam ediyor. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında geliştirilen ‘Uyuma’ uygulaması Nazilli Uzun Çarşı girişinde vatandaşlara polis ekipleri tarafından broşürlerle tanıtıldı. Uygulamanın tanıtımına Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’un yanı sıra Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İlçe Emniyet Müdürü Korhan Özmenlikan, İlçe Narkotik ekipleri ve operasyonlarda aramalarda kullanılan ‘cat’ isimli narkotik köpeği katıldı. 

‘EN BÜYÜK NARKOTİK POLİS ANNEDİR’
Nazilli’de Uzun Çarşı girişinde tanıtım standı açan Nazilli Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik ekipleri, uyuşturucu ile mücadele hakkında ve “Uyuma” programının içeriği hakkında bilgiler verdi. Her yaşta ve grupta bağımlılıkla mücadelenin önem arz ettiğini ifade eden Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, “Madde bağımlılığı da bunlardan en önemlisini kapsıyor. Uyuşturucu madde belirli bir oranda vücuda alarak, sinir sistemini, dolayısıyla akli, fiziki ve psikolojik olarak bütünlüğünü ve dengesini bozan, sosyal ve ekonomik çöküntü yaratan ve kanunlarla yasaklarla yasaklanan uyuşturucu maddelerdir. Yaşamsal olarak vücuda alındıktan sonra devamlı alınma isteği de madde bağımlılığı oluyor. Bu bağımlılığın oluşmasına birçok toplumsal sebep yatıyor. Bununla başlatılan en son savaş olan ‘En iyi Narkotik polis Annedir’ projesiyle annelerimizin özellikle uygulamayı telefonlarına indirilip uyuşturucu ile mücadele için yardımcı olmaları isteniyor. “Uyuma” adlı program ile bunu yapabilirler. Bunun temelinde de çocukların en büyük özendiği ve örnek aldığı kişi annelerdir. Çocukların hareketlerinde, odaklanmasında, zaman içerisinde anormal farklılıkları tespit edip gözlemleyebilecek kişiler annelerdir. Biz Nazillili ebeveynlerin “Uyuma” uygulamasını indirerek güvenlik güçlerimizle iş birliği içerisinde olmasını arz ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Yorumlar