26.08.2021, 16:00

Neden olmasın!

Filenin Sultanları Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nda B Grubu’nda yer almıştı. Gruptaki ilk maçında son şampiyon Çin’i 3-0’lık net bir skorla mağlup ederek Tokyo’da galibiyetle başlamıştı.

Gruptaki ikinci maçında İtalya’ya 3-1, üçüncü maçında da ABD’ye 3-2 son anda mağlup olan Sultanlar, dördüncü maçında Arjantin’i 3-0, beşinci ve son maçında da Rusya’yı 3-2 devirerek grup üçüncüsü olarak adını çeyrek finale yazdırmıştı.

Tarihinde ilk kez çeyrek finale yükselerek olimpiyatlarda son 8 takım arasına adını yazdıran Filenin Sultanları, çeyrek final mücadelesinde ucu ucuna Güney Kore’ye 3-2 mağlup olarak Tokyo Olimpiyat Oyunları’nı veda etmişti.

Bu sefer kızlarımız ara vermeden CEV Avrupa Şampiyonasında boy göstermeye başladı. Sultanlarımız burada da    fırtına gibi esmeye devam ediyor. Filenin Sultanları, D Grubu’ndaki müsabakalarda sırayla Romanya ve Ukrayna’nın ardından İsveç’i ardından da Finlandiya’yı ve son olarak da Hollanda’yı geçerek 5’te 5 yaptı. İlk 16’ya adını yazdırırken rakibimiz Çekya oldu. Çekya’yı da yenersek adımızı tekrar çeyrek finale yazdıracağız. Sonrasında da şampiyonluğa doğru adım adım ilerleyecek Filenin Sultanları.

Şu ülkemizin üstündeki kara bulutları biraz da olsa hafifletmeyi başaran kızlarımıza, yüzümüze tebessüm ettiren Sultanlarımıza ne kadar teşekkür etsek azdır. Umarım ve dilerim ki kupayla yurda dönerler çünkü kızlarımıza tam olarak bu yakışır.

Hepsinin alınlarından tek tek öperken her daim başarılarının devamını diliyorum…

Sevgiler saygılar..

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@