Şarkıcı, "Bazen biraz can sıkıcı olabiliyor ama alışıyorsunuz" diyerek durumu tiye aldı. Nick Cave sık sık aktör Nicolas Cage'le karıştırılmasını tiye aldı.

Şarkıcı ve söz yazarı Cave, hayranlarının yıldız isme sorular gönderebildiği The Red Hand Files isimli bülteninin son sayısında iki soruya yanıt verdi:

Nicolas Cage'le hiç tanıştınız mı?

Bir hikayeyi gerçekte olduğundan daha ilginç hale getirmek için hiç yanlış unsurlar eklediniz mi?

Cave bülteninde sıklıkla Cage'le karıştırılmasını ele alırken, ikilinin Melbourne'un banliyölerinden Lilydale'deki bir barda tanıştıkları iddiasının ironik ve ayrıntılı hikayesine de yer verdi.
Cave, "İnsanlar beni sürekli Nicolas Cage'le karıştırıyor. Mesela gümrükten geçiyorum ve gümrük memuru pasaportuma bakıp 'Sizi burada görmek çok hoş, Bay Cave. Sizi Yüzyüze (Face/Off) filminde çok beğenmiştim' diyor" diye yazdı.

Cave, The Red Hand Files'ı geçenlerde de Ukrayna'yla "tam dayanışma"sını ifade ettikten sonra yöneltilen "çifte standart" ithamı karşısında kendini savunmak için kullanmıştı.

Mabel Matiz’in klibi için RTÜK’ten telefon: Yayınlamayın! Mabel Matiz’in klibi için RTÜK’ten telefon: Yayınlamayın!

Ahmet adlı bir hayranı, Cave'in Rusya-Ukrayna savaşı paylaşımına değinerek şunları söylemişti:

Fakat Ukrayna mesajınızla ilgili beni rahatsız eden şey, Filistin halkı için bu şekilde destek göstermemiş olmanız.

Ahmet, Cave'in "bir o kadar acımasız muameleye maruz kalan Filistin halkıyla net ve tam dayanışma göstermediğini" söyleyerek devam etmişti.

Cave ise yanıtında şunları söylemişti:

Ukrayna'nın Rusya tarafından istila edilmesinin, İsrail ve Filistin arasında devam eden anlaşmazlıkla düpedüz aynı şey olmadığını söylemek dışında mektubunuzda katılamayacağım çok fazla şey yok. Biri, Avrupa'nın tüm güvenlik yapısını değiştirme umuduyla bir devletin başka bir devlete kışkırtılmadan acımasızca saldırması, diğeri ise iki ulus arasında dolambaçsız olmaktan çok uzak, derinlemesine karmaşık bir anlaşmazlık.