İlçe Örgütündeki 8 ilçe yöneticisinin istifa etmesiyle olağan üstü genel kurul süreci yaşandı. 

İzmir’in Menderes ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi örgütü hareketli bir dönem geçirdi. Geçtiğimiz aylarda İlçe örgütünden 8 yöneticinin istifa etmesi olağanüstü seçim sürecini başlattı. Son 3 yılda 4. Başkanın seçileceğine dikkat çeken partililer seçimini dikkatle takip etti. Daha önceden uzun süre İlçe Başkanlığı yapan Muammer Karabacak geçici yönetim olarak örgütü kongreye götürdü. 

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP İzmir İl Yönetim Kurulu üyeleri, CHP Karabağlar İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar ile bazı stk temsilcilerinin katıldığı Olağanüstü Genel Kurulda 3 aday yarıştı. 

Kadın Ziraat Mühendisi Güler Mutlu Yılmaz, Mimar Çağrı Çiftçi ve Veteriner Hekim Ahmet İşler başkanlık için delegelerden oy istedi. 247’sinin oy kullandığı kongrede 2 oy geçersiz sayıldı. Çiftçi 10, Yılmaz 84 İşler ise 151oy aldı. Seçim sürecinde Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ın desteğini aldığı belirtilen yeni başkan Ahmet İşler “Ben birliktelikten ve uzlaşıdan yanayım. Bu iktidar yolculuğunda Kemal Klıçdaroğlu’nun da dediği gibi helalleşerek daha güzel günlere ilerleyeceğimize olan inancım tam. Geliyor gelmekte olan. Her şey daha güzel olacak” dedi.