demokratik katılım, çocuk hakları, yaratıcı drama ve sanat eğitimi verildi. Başkan Sandal “Okul öncesi eğitimde ‘Bayraklı Modelini’ hayata geçiyoruz” dedi.

Okul öncesi eğitimde ‘Bayraklı Modeli’ hayata geçiyor! yenigün (3)

SANAT, DRAMA VE DEMOKRASİ EĞİTİMİ

Çocukların gelişimi ve toplumsal yaşama hazırlanması bakımından okul öncesi eğitim çalışmalarına önem veren Bayraklı Belediyesi, üç farklı mahallede hizmete girecek anaokullarının yapımında son aşamaya geldi. Kreşlerde eğitim verecek öğretmenleri, ‘liyakat’ esasına dayalı olarak sınavla seçen belediye, öğretmenlere yönelik kurum içi eğitim çalışmalarına da hız verdi. “Bir Okul Öğretmeni Kadar İyidir” sloganıyla Bayraklı’nın kreşlerinde uygulanacak yeni eğitim modeline göre öğretmenlere; demokratik katılım, çocuk katılımı, temel sanat eğitimi, iletişim, yaratıcı drama ve materyal geliştirme eğitimleri verildi. Eğitimlerin, kreşler açılana kadar süreceği belirtildi.

Okul öncesi eğitimde ‘Bayraklı Modeli’ hayata geçiyor! yenigün (1)

“YENİ BİR EĞİTİM MODELİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Çocukların ve gençlerin kenti ilan ettiğimiz Bayraklı’da, çocuklarımızın sağlıklı koşullarda, en iyi eğitimi almaları için elimizden geleni yapıyoruz. Kreş öğretmenlerimizi liyakat esasına göre belirledik, şimdi de Bayraklı’nın toplumsal yapısına uygun eğitimlerle donatıyoruz. Eğitimde yeni bir ‘Bayraklı Modeli’ yaratıyoruz. El birliğiyle Bayraklı’yı çocukların ve gençlerin kenti yapacağız” dedi.

BAYRAKLILI ÇOCUKLARI GELECEĞE HAZIRLAYACAĞIZ

Sınav sonrası anaokullarında görev yapmaya hak kazanan öğretmenler de duydukları memnuniyetleri ifade ederek Başkan Sandal’a liyakat temelli adil sınav sistemi için teşekkür etti. Öğretmenler, “Biz Bayraklı’da yeni bir eğitim modeli yaratmak istiyoruz. Çocuklara yönelik demokratik katılım eğitimleri alıyoruz. Alternatif eğitim modellerini tanıyoruz. Yaratıcı drama, sanat, şiddetsiz iletişim eğitimleriyle kendimizi sürece hazırlıyoruz. Aldığımız tüm eğitimlerle çocuklarımıza neler katabiliriz diye düşünüyoruz. Farklı bir eğitim sistemiyle çocukların birey olarak hissettikleri bir eğitim sistemiyle çocuklarımızı geleceğe hazırlayacağız. Eğitimlerin sonucunda da Bayraklı’daki çocuklar için en iyi eğitim koşullarının ve standartlarının oluşturulduğu anaokullarında çalışmaya başlayacağız” diye belirtti.