26.08.2016, 21:00

Ol(a)mayan statlarımız

Yeni sezonun ikinci haftasını yaşıyoruz…

Aile veya komşu gezmelerinde kadınlarımız birbirine hal hatır sorar. Alınan cevap hep aynıydı: “İyiyiz. Biz de değişen hiçbir şey yok… Siz nasılsınız?..”
Vallahi bizi soracak olursanız, ömür geçiyor ama bizim yazılar bitmiyor… Yaz yaz hep aynı. Bize de soruyorlar: “İzmir futbolunda durumlar nasıl?..”
Cevabımız değişmiyor: “Bildiğiniz gibi… Süper Lig'de takımımız yok. Borçları çok… Az daha unutuyordum… Statlarda da değişen hiç bir şey yok… Alsancak, Karşıyaka, Göztepe yıkıldı… Tarla gibi orta yerde duruyor… Ara sıra kargalar çift kale maç yapıyor!..”
Kurtarıcı gözüyle bakılan, açılışı için neredeyse toplu duaya çıkılacak olan Bornova Stadı'nda son durum: TBF yetkililerinin bulduğu 22 eksik… İnşallah Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila önümüzdeki hafta bunları tamamlatır da, stat açılır…
Transfer yasaklısı kulüplerimiz Karşıyaka ve Bucaspor’un içinde bulunduğu “ekonomik durum” her iki ilçe yapısına ters ve yakışmıyor. “Akdeniz’in incisi” İzmir’in iki güzide kulübünün bu durumda bulunması en çok taraftarları üzüyor üzmesine de elden gelen hiçbir şey yok!.. Karşıyaka Belediyesi ve özellikle de sportmen başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın adeta üzerine titrediği, uğruna yardım kampanyaları başlattığı Karşıyaka Spor Kulübü’nde başkan Mutlu Altuğ ile değişen farklılıkları gören var mı acaba?..
Alt yapı zaferiyle Süper Lig'e kadar çıkıp da “hesapsız kitapsız” davranmanın sonucunda tepe taklak ligden düştükten sonra yuvarlanmaya devam eden, yuvarlandıkça da “borçlar yumağı”na dönen Bucaspor için kurtuluşun reçetesi Buca Belediyesi’nde mi acaba?
Altay’da tarihine hiç yakışmayan “yönetim değişim şekli”ni içine sindiremeyen Altaylı'nın sayısı kaç acaba?
Göztepe AŞ ve Altınordu AŞ için söylenecek çok şey yok. Sportif başarılarını izlenmekle yetineceğiz…
Alt liglere gittikçe İzmir futbolunun nasıl bir çıkmaz içinde olduğunu daha da net görmemiz olası… Ama İzmir futbolun bir gerçeği var ki, o da ol(a)mayan statlarımız…
Şimdi futbol severler, futbol kulüpleri, taraftarlar gibi ben de soruyorum: “Yıkılan statlarımızın akıbeti ne olacak?”
Ülkemizin dört bir yanına mantar diker gibi Avrupalıları bile kıskandıracak stadyumları TOKİ aracılığıyla yapan Gençlik Spor Bakanlığı, İzmir Milletvekili olan Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın seçildiği kentten üç stadı mı esirgeyecek?..
Kaldı ki, sayın başbakanımızın bu konuda kulüplere sözü de var .

 

 

 

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@