Muğla’da yer alan oldukça turistik bir bölge Ölüdeniz turistlerin ve yerli halkın sıklıkla ziyaret ettiği mekanlar arasında olmaktadır. Burada gezip görebileceğiniz güzelliklerin sayıca fazla olmasından dolayı birkaç günden daha uzun sürebilecek bir tatil planlayabilirsiniz. Koyları, yeşil ve mavinin her tonunun buluştuğu manzaraları, adrenalin yüklü sporlar ve ormanları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Dünya genelinde de en güzel plajlara sahip bir yer olmaktadır. Ölüdeniz gezilecek yerler arasında pek çok nokta bulunuyor. Peki, ölüdeniz gezilecek yerler listenize nereleri ekleyebilirsiniz? 

Ölüdeniz gezilecek yerler nerelerdir?

Montana Seyir Tepesi: Sosyal medya hesaplarında sıklıkla rastlanan Ölüdeniz’in ünlü manzara fotoğrafları burada çekilmektedir. Tam olarak bir manzara seyir noktası olmaktadır. 

Likya Yolu Başlangıcı: Manzarası ile dikkatleri çeken Likya yolu bir yürüyüş turu için mükemmel tercih olmaktadır. Burasının turistler tarafından da sıklıkla tercih edildiği biliniyor. Eşsiz manzarası ile herkesin bir manzaraya karşı yürüyüş aktivitesi deneyimi elde edebilmesi için ziyaret edilmesi gereken noktalardandır. 

Ölüdeniz Plajı: Ölüdeniz denildiğinde akıllara ilk olarak halk arasında Belcekız Plajı olarak da bilinen Ölüdeniz Plajı gelmektedir. Girişi ücretsiz olan bu plajın mavinin her tonunu kapsayan rengi ile ölüdeniz gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer almalıdır. Denizi dalgalı olabileceği gibi sık aralıklarla da derinleşebilmektedir. 

Kumburnu Plajı – Ölüdeniz Lagünü: Ölüdeniz gezilecek yerler arasında oldukça popüler noktalarından biri de Kumburnu Plajıdır. Bu plaj sadece Türkiye’de değil dünyada da bir o kadar meşhur olmuştur. Ölüdeniz Lagünü olarak da anılmaktadır. Hem göl hem de bir deniz keyfi yaşatabilmektedir. 

Hisarönü Mahallesi: Gece hayatında neler yapılabilir sorusu için hisarönü mükemmel bir tercihtir. Ölüdeniz gezilecek yerler listesinde çam ormanlarının arasında bulunan hisarönünü bulundurabilirsiniz. Burada sık sık otel ve tatil köyleri bulunmaktadır. Konaklama için oldukça elverişli olmaktadır. Burada kendinizi bir turist gibi hissedebilirsiniz. Çünkü dünyaca da bilinen turistik bir özelliği bulunmaktadır. Eğlence yerleri ile meşhur bu yeri Ölüdeniz gezilecek yerler listenizde baş sıralara ekleyebilirsiniz. 

Babadağ: Ölüdeniz gezilecek yerler listesinde popüler olan paraşüt aktivitelerine yer vermek isterseniz Babadağ’ı ziyaret etmelisiniz. Yamaç paraşütü, atv ile geziler, kamplar ve doğa yürüyüşleri gibi pek çok aktivite burada yapılabilmektedir. 

Mavi Mağara: Mavi Mağara’yı ziyaret etmek isterseniz buraya sadece tekne ile ulaşılabilmektedir. Yani karadan yol ile buraya inilemiyor. Denizi berrak ve soğuktur. Burada tekne gezileri yapabilir ve ardından plaja ulaşabilirsiniz.