Uçak ile seyahat son zamanlarda ülkemizde oldukça yaygın bir hal aldı. Online uçak bileti alırken şu maddelere dikkat etmeliyiz...

Uçak ile seyahat son zamanlarda ülkemizde oldukça yaygın bir hal aldı. Eskiden sadece yurtdışına yapılacak olan seyahatlerde, ki bu seyahatlerin de oldukça uzak mesafeye olanlarında, telaffuz edilen havayolu ulaşımı ülkemizin hemen her şehrinde inşa edilen havaalanları ve gelişen teknoloji sayesinde ortaya çıkan ucuz uçak bileti fiyatları sayesinde günümüzde ülke içi yapılacak olan seyahatlerde de yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Uçak bileti almak için en sık tercih edilen yöntem interneti kullanmaktır. İnternet üzerinden alınan uçak bileti hem daha ucuz hem de daha pratik alınabildiği için yoğun bir şekilde uçuş yapacak kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Uçak bileti almak isteyen kişilerin en çok tercih ettikleri yöntem olan internetten uçak bileti bu kadar yoğun bir şekilde kullanılırken bazı noktaları gözümüzden kaçırabiliyoruz. Bu yazımızda online uçak bileti alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsedeceğiz.

Her şeyden önce güvenli uçuş

Uçakla ulaşımı tercih eden herkesin aklına uçağın düşme ihtimali gelmiştir. Aslında bilinenin aksine uçak ile yolculuk, yapılan birçok araştırmaya göre en güvenli ulaşım şeklidir. Ancak yine de en güvenli olmasına rağmen tabi ki %100 güvenli denilmesi çok mümkün değildir.

Gözden kaçırmayın

Motosikleti çalınmıştı, İZTUMED yardıma yetişti Motosikleti çalınmıştı, İZTUMED yardıma yetişti

Bu yüzden uçak bileti alacağımız havayolu şirketi ile ilgili bileti almadan önce araştırma yapmak özellikle uzun süreli uçuşlar için en önemli şartların başında gelmektedir. Elbette ki hepimiz en uygun uçak bileti fiyatı ile uçuş yapmak isteriz. Ancak yapacağımız uçuşu güvenliği ön planda tutan bir havayolu şirketi ile gerçekleştirmek gideceğimiz yere sağ salim ulaşmamız açısından oldukça önemlidir.

Ucuz uçak bileti her zaman çok ucuza mal olmayabilir

Evet, yanlış duymadınız. Özellikle yurtdışına yapacağınız uçuşlarda tercih edeceğiniz bazı firmalar, uçak biletinin maliyetlerini düşürmek adına bilet fiyatları içerisine check-in ve bagaj gibi hizmetlerin fiyatlarını dahil etmezler. Hal böyle olunca uçak bilet fiyatları çok uygun görünse de check in ve bagaj gibi yapmak zorunda olduğunuz işlemleri gerçekleştirdikten sonra ekstra bir ücret talep edildiğinde çok da şaşırmayın.

Bu yüzden en uygun uçak bileti aldığınızı düşünseniz de aldığınız biletin şartlarının neler olduğunu detaylı bir şekilde incelemeniz sonradan karşınıza çıkacak masraflardan kaçınmanız adına faydalı olacaktır.

Bilet alınan havalimanı mutlaka kontrol edilmelidir

Bu sorun özellikle büyük şehirlerde ortaya çıkmaktadır. Metropollerin hemen hepsinde birden fazla havaalanı bulunmaktadır. Bu nedenle bir metropolden seyahat edecekseniz veya metropole seyahat edecekseniz seyahatinizin hangi havaalanına olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Örneğin; İstanbul için Sabiha Gökçen havaalanından yapacağınız bir seyahat için İstanbul havaalanına giderseniz yaptığınız hatayı fark ettiğiniz anda büyük bir ihtimalle uçuşunuzu kaçırmış olacaksınız.

Online uçak bileti satın alırken bu noktalara dikkat ettiğiniz takdirde güvenli ve konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.