Demokrasi ve Atılım(DEVA) Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Mustafa Yeneroğlu ve polis arasında yaşanan olaya ilişkin emniyet tarafından yapılan açıklamalara tepki gösterdi.

FADİME ALTANHAN/YENİGÜN- Ankara’da DEVA Partisi Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu ile polis arasında yaşanan sözlü tartışmayla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamaya Türkiye’nin 81 ilinde tepki gösterildi. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın açıklamalarının ardından İl teşkilatları da ortak bir basın açıklaması düzenledi.

“Muhatabımız polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir”

DEVA Partisi İzmir İl Başkanı Seda Kaya Ösen, “Milletvekilimiz ve Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımız Sayın Mustafa Yeneroğlu’na yapılan çirkin saldırılara Türkiye’nin 81 ilinde güçlü bir şekilde itiraz ediyoruz. Az önce Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan genel merkezimizde konuya ilişkin değerlendirmelerini kamuoyuyla paylaştılar. Sayın Genel Başkanımızın ifade ettikleri üzere; Emniyet Genel Müdürlüğü; dün haksızlığı, kabadayılığı, hukuksuzluğu koruyan bir metin yayınlamıştır. Kimin kimden cesaret aldığı ortadadır. İnsanlara parmak sallayanların arkasında kimlerin olduğu ayan beyan ortadadır. Şunu özenle belirtmek gerekir ki; muhatabımız zor şartlarda canını dişine takarak güvenliğimizi sağlayan emniyet personeli değil, polis teşkilatımızı siyasete alet edenlerdir. Hukuka ve kanuna uygun davranan, zor şartlarda çalışan tüm emniyet teşkilatı mensuplarına bu vesileyle teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

toplu foot

“Kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz”

“İzmir’de öğretmenlerin kalacak yeri yok” “İzmir’de öğretmenlerin kalacak yeri yok”

“Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanımıza, Milletvekilimize, Yol Arkadaşımıza yapılan saldırılar karşısında asla susmayacağız” diyerek konuşmasını sürdüren Ösen, “Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk tanımazların devlet katında görev yapacağı yer olmadığını biliyoruz. Genel Başkanımızın vurguladığı gibi; Önümüzdeki ilk seçimde hukuk namına, adalet namına ve demokrasi namına büyük bir zafer elde edeceğiz. Bizler, DEVA Partisi İzmir İl Teşkilatı olarak kararlıyız. Hukuksuzluklara, kabadayılıklara geçit vermeyeceğiz. Mücadelemizi, ülkemizde tam demokrasiyi inşa edene dek sürdüreceğiz” diye konuştu.