Osman Wöber ile ilgili son dakika haberinin ardından ünlü ismin sevenleri hakkındaki bilgileri araştırmaya başladılar.

Kurtlar Vadisi serisinde canlandırdığı Tuncay Kantarcı karakteriyle hafızalara kazınan oyuncu ve yönetmen Osman Wöber hayatını kaybetti. Yapılan açıklamada Wöber'in kalp krizi nedeniyle vefat ettiği duyuruldu. 2001 yılında İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirilen ve bu görevi 2009'a kadar sürdüren Wöber, ayrıca Sekizinci Saat, Cumhuriyet gibi filmlerde roller üstlendi. Peki, Osman Wöber kimdir, kaç yaşında? İşte, Osman Wöber'in hayatı ve biyografisi

Oyuncu ve yönetmen Osman Wöber hayatını kaybetti. Zafer Algöz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sevgili arkadaşımız Osman Wober’ani bir kalp kriziyle veda etmiş diye haber geldi az önce. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı. 62 yaşında hayata gözlerini yuman Osman Wöber, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde tiyatroya başladı. Oyuncu ve sunucu Müge Wöber'in eşi olan ünlü isim, Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur'un yazdığı oyun olan Kamyon'un yönetmenliğini yaptı.

OSMAN WÖBER KİMDİR?

Osman Wöber 27 Şubat 1960'da Ankara'da doğdu. Avusturyalı-Türk oyuncu ve yönetmen olan Osman Wöber Kurtlar Vadisi serisinde canlandırdığı Tuncay Kantarcı karakteriyle tanındı.

Baba tarafından Avusturyalı olan Wöber, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde tiyatroya başladı. Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı.

Muğla’da Zurnafonik konseri ilgi gördü Muğla’da Zurnafonik konseri ilgi gördü

1988-1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları arasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda müdürlük ve sanat yönetmenliği yaptı. Goethe Enstitüsü bursuyla iki kez Almanya'nın çeşitli tiyatrolarında incelemeler yaptı, çalışmalarında bulundu.

2001 yılında yeniden İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi ve bu görevi 2009'a kadar sürdürdü. Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur'un yazdığı oyun olan Kamyon'un yönetmenliğini yaptı. Sekizinci Saat, Cumhuriyet gibi filmlerde roller üstlendi.

Osman Wöber, oyuncu ve sunucu Müge Wöber'in eşidir.