İzmir Oto Galericiler Odası Başkanı Zafer Dursun’un başkanlığında hayata geçirilen İzoto Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi’nin (OTO KOOP) tanıtım toplantısı yapıldı. Başkan Dursun, kooperatifin İzmir’in üç çıkışına, kentte büyük ihtiyaç duyulan oto galericileri sitesi inşa edilmesi amacıyla kurulduğunu belirtti.
Kooperatifi 10 isimle beraber kurduklarının altını çizen Dursun, “Kooperatifimiz 16 Mart’ta İzmir Ticaret Sicili’ne tescil olmuş ve kuruluşumuza ait ilan, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nin; 17 tarihli 10289 sayılı nüshasında yayımlanmıştır. Kurucuları arasında Hüseyin Bulut, Ayhan Özkaçar, Mali Müşavir Engin Malay, Namık Kemal Özişletici, Avukat Metin Altmışkara, Hasan Dönmez, Şerif Karatop, Berkay Baysal ve Oto Galericiler Esnaf Odası yer alıyor. Kooperatif olarak vizyonumuz, üyelerimizin temel değerlerini ve beklentilerini esas alan bir anlayışla tasarlanmış olup, onların istikrarlı ve sürdürülebilir büyümelerini destekleyecek, sağlıklı, güvenli, çağdaş ve Bakanlığın belirlediği standartlara uygun toplu işyerleri inşa etmek, ayrıca, tüketicilerin tüm ihtiyaçlarını bir arada sunulmasına olanak sağlayacak, öncelikle İzmir'in değişik lokasyonlarında ilerleyen yıllarda tüm Türkiye'de gerekli kompleksleri yaratmaktır” dedi.

Oto galericileri de güçlerini birleştirdi! yenigün gazetesi (5)


‘ÇALIŞMALARA BAŞLADIK’
“Kooperatifimizin birinci ve en önemli misyonu, İzmir'in değişik lokasyonlarında üyelerimizin temel tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek ve tüketicilerin de istedikleri çağdaş, güvenli ve sağlıklı işleyen oto plazaları inşa etmektir. Tüm bunların yanında ölçek ekonomisi etkisiyle ülkemiz ekonomisine de katma değer yaratmaktır” sözleriyle açıklamalarını sürdüren Başkan Dursun, şu ifadeleri kullandı: “Bizler bu nedenlerle, üyelerimizin ekonomik ve verimli işyerleri sahibi olmalarına ön ayak olmak amacıyla on kurucu olarak yola çıkmış bulunuyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana kurucu ortaklarımız; kooperatif logo tasarımını hazırlamış, web sayfasını faaliyete geçirmiş, günümüzün etkin iletişim araçları olan mail adresi, mobil telefon gibi iletişim alt yapısı çalışmalarını ivedilikle tamamlamıştır. Kooperatif adına bankalar ile görüşerek, biri devlet diğeri özel banka olmak üzere iki ayrı banka ile ticari olarak çalışmaya başlamış, üye kabulünü sağlayacak kooperatif hesaplarını devreye almıştır. Kooperatifin aylık olağan toplantılarını yaparak çalışma prensipleri oluşturulmuş, inşaat yapılacak alanlar için fizibilite çalışmalarına başlatmıştır.”

Oto galericileri de güçlerini birleştirdi! yenigün gazetesi (3)


‘ÜYE ALIMI BAŞLAYACAK’
Kurulması planlanan sitelerin fizibilite çalışmaları kapsamında şehir planlamacıları ve İzmir Milli Emlak Dairesi ile sürekli istişare halinde olduklarının da altını çizen Dursun, “Menderes sınırları içinde bulunan büyük bir arazi için birçok emlak danışmanı ile toplantı yapılmış ve öneriler alınmıştır. Bu arazi için hazırlanan projeler yönetim kurulumuza sunulmuştur. Değişik zamanlarda İzmir'in çeşitli bölgelerinde gayrimenkul uzmanları ve emlak ofislerine ziyaretlerde bulunulmuş, kooperatifimize ait bilgiler aktarılmış ve uygun araziler talep edilmiştir. Ülkemizin önde gelen emlak danışmanı bir firmanın acentesi tarafından kurucu ortakların hazır bulunduğu bir toplantı ve kooperatifimiz için hazırlanan bir arazi üzerine projelendirilen bir sunum gerçekleştirilmiştir. Özellikle Hazineye ait taşınmazlar tarafımızdan dikkatlice incelenmekte olup, en uygun taşınmazın kooperatifimize kazandırılması hususunda yönetim kurulumuz azami gayret göstermektedir. Kooperatifimize ait ilk genel kurulumuz 28 Haziran tarihinde tüm kurucu ortakların katılımıyla gerçekleştirmiştir. Bu genel kurulda ortak alınması yönünde karar oy birliği ile alınmıştır. Bugün yapılan bilgilendirme toplantısından sonra ortak üye alımına resmen başlanacaktır. Kooperatifimizin kentimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Oto galericileri de güçlerini birleştirdi! yenigün gazetesi (6)