Oyunculuk sevdasını taşıdığım bir meslek

Oyunculuk sevdasını taşıdığım bir meslek

İzmirli olup, kendini ispat ederek ünlü olan birçok oyuncu bulunuyor. Betül Gündoğar da kendini ispat ederek, oyunculuk sektöründe başarılı olmak isteyen isimlerden bir tanesi. Betül Gündoğar ile oyunculuk ve gelecek hedefleri hakkında sohbet ettik.

Oyunculuk sevdasını taşıdığım bir meslek

İzmirli olup, kendini ispat ederek ünlü olan birçok oyuncu bulunuyor. Betül Gündoğar da kendini ispat ederek, oyunculuk sektöründe başarılı olmak isteyen isimlerden bir tanesi. Betül Gündoğar ile oyunculuk ve gelecek hedefleri hakkında sohbet ettik.

Oyunculuk sevdasını taşıdığım bir meslek
06 Kasım 2017 - 16:02

Betül Gündoğar: Oyunculuksevdasını taşıdığım bir meslek

 

İzmirli olup, kendini ispat ederek ünlü olan birçok oyuncu bulunuyor. Betül Gündoğar da kendini ispat ederek, oyunculuk sektöründe başarılı olmak isteyen isimlerden bir tanesi. Betül Gündoğar ile oyunculuk ve gelecek hedefleri hakkında sohbet ettik. Sağlık sektöründe çalışan ancak çocukluktan beri oyuncu olma hayaliyle yaşayan Betül Gündoğar, “Oyunculuk sevdasını taşıdığım bir meslek. Ben de bu meslekte kendimi ispat etmek istiyorum. Yer alacağım projelerde, İzmir'i en iyi şekilde temsil etmek isterim” dedi.

 

Öncelikle seni biraz tanıyalım. Oyuncu olmaya ne zaman karar verdin?

 

Oyunculuk, eskiden beri sevdasını taşıdığım bir meslek. Çocukluk hayalim. Çocukken mahallede arkadaşlarımla birlikte küçük oyunlar oynardım. Ekranlarda sık sık gördüğümüz sunucuları taklit ederdim. Bunlar bana büyük keyif verirdi. Mahalledeki çocuklar oyunlarımızdan dolayı bizi çok severdi. Tiyatro oynadım ancak daha çok ekran önünde olmak istiyorum. Oyunculuk, çok farklı bir meslek. Hakkını vermek gerekiyor. Rol yapmak değil de, oynadığınız kişinin kimliğine bürünmek, onu yaşamak önemli olan. Hayat tecrübesi kazandıkça, canlandırdığım roller daha iyi oturmaya başladı. Sinema filmlerinde de rol aldım. Sinemayı çok seviyorum. Yeni sinema filmi projeleri için görüşmelerim oluyor. Şu an sağlık sektöründe çalışıyorum. İki işi hep bir arada götürdüm.

 

Oyunculuk eğitimi aldın mı? Sinema ve dizi sektöründe çekirdekten yetişen pek çok yetenekli isim var. Neler söylemek istersin?

 

Evet, iyi bir oyunculuk eğitimi aldım. Zaman zaman modellik, zaman zaman oyunculuk yaptım. Hedefim iyi bir oyuncu olmak. Sektörde çok fazla alaylı oyuncu olduğu bir gerçek. Çocukluğundan beri bu işin içinde olan, emek veren insanlar var. Bu insanlar, oyuncu sıfatını gerçekten hak eden insanlar. Ben de yer aldığım projelerde, önemli sinema sanatçılarıyla tanışma fırsatı yakaladım. Onların yanında kendimi çok farklı hissettim. Açıkçası günümüzdeki gençlik dizilerini biraz basit buluyorum.

 

Sevdiğin, örnek aldığın oyuncular var mı?

 

Nurgül Yeşilçay'ı çok beğeniyorum. Sektöre çekirdekten girmiş bir isim. Çok güzel bir kadın. Sinema ve dizi sektöründe sadece güzel olmak yetmiyor. Önemli olan yeteneklerinizi keşfetmek ve kendinizi geliştirmek. Yoksa sektörde kalıcı olamazsınız. Onun dışında ciddi bir Türkan Şoray hayranıyım. Hatta bana gözlerimden dolayı, 'Sarışın Türkan Şoray' benzetmesi yapıyorlar. Bu benzetme beni çok mutlu ediyor. Keşke ben de onun gibi bir oyuncu olabilsem.

 

Sektörde bir İstanbul gerçeği var. İzmirli bir oyuncu olarak, İstanbul hakkındaki düşüncelerin neler?

 

Sektörde bir İstanbul gerçeği var. İzmir'de yetişen pek çok oyuncu İstanbul'a gidiyor. İstanbul'dan güzel teklifler alıyorum. Çok yakında ben de İstanbul'a gideceğim. Bu noktada biraz seçici olmam gerektiğini düşünüyorum. Severek yapabileceğim bir projede yer almak isterim. Sektörde doğru insanlarla karşılaşmanız çok önemli. Ben, bugüne kadar hep doğru insanlarla karşılaştığımı düşünüyorum. İstanbul'da bulunduğum zamanlarda İzmir'i özlüyorum. İstanbul güzel bir şehir fakat İzmir'in atmosferi yok. Bana göre İzmir, İstanbul ile kıyaslanamaz. Ama İstanbul'da iş olanaklarının daha fazla olduğu da bir gerçek. İzmir'i, İstanbul'da en iyi şekilde temsil etmek isterim. Sektör, İzmir'de hareketli olsa, tabii ki İzmir'de kalmayı tercih ederim. İzmir'de bir projede yer almayı çok isterim.

 

Ülkemizde sinema ve dizi sektörünün geleceğini nasıl görüyorsun?

 

Türkiye'de gerçekten çok güzel filmler çekiliyor. Sinema ve dizi sektörü hiç göründüğü gibi değil. Ekranda bir dakika gördüğünüz bir sahnenin bile çekimleri saatlerce sürüyor. Hiç kolay değil. Dolayısıyla ciddiyet gerektiren bir sektör. Sektörde başarılı isimlerin çok disiplinli olduğunu görüyoruz. Kendi açımdan, disiplin ve özveriyle çalışırsam, bir yerlere gelebileceğimi düşünüyorum. Türkiye'de sinema ve dizi anlamında büyük bir potansiyel olduğunu söyleyebilirim. Türk oyuncular, kendilerini çok fazla geliştirdi. Yurtdışında eğitim alıp, ülkemizde oyunculuk yapan isimler var.

 

Kendini geliştirmek adına neler yapıyorsun?

 

Aldığım oyunculuk eğitiminin yanı sıra, bol bol kitap okumaya çalışıyorum. Aynı şekilde çok fazla film ve tiyatro izlemem gerektiğini biliyorum. Bu şekilde oyunculuğunuzu geliştirebilirsiniz.

Sosyal medyayı etkin kullanmaya çalışıyorum. Sosyal medyada çok fazla insana ulaşma ve kendinizi tanıtma fırsatınız var. Paylaşımlarım çok güzel tepkiler alıyor. İnsanların sevgisi ve ilgisi hoşuma gidiyor. Sosyal medyanın gücü arkamda. Bunun kendiliğinden gelişmesi güzel bir şey.

Doğukan Fikri FİDAN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Güzelbahçe'ye uzlaşı aday adayı
Güzelbahçe'ye uzlaşı aday adayı
İzmir'deki Uyuşturucu Operasyonunda 1 Tutuklama
İzmir'deki Uyuşturucu Operasyonunda 1 Tutuklama