13 yaşındaki Özbek yazarın "Mucize" kitabı Türk Yayınevi Yayınları tarafından Türkçe olarak yayımlandı.

mucize Bir çocuk gülümsedi yenigünkitap mucize Bir çocuk gülümsedi yenigün

Gözden kaçırmayın

Yazar Aslı Erdoğan beyin kanaması geçirdi Yazar Aslı Erdoğan beyin kanaması geçirdi

Yayınevi kitap hakkında şu açıklamada bulundu: 

"Abdulloh Abdomiminov, yayınevimizin Beyaz Diplomasi-Teşvik ve Cesaret ödülünü alan ilk çocuk yazarımız ve aynı zamanda en genç yazarımız. Yayınevi olarak Abdulloh Abdomiminov'un hayalini birlikte gerçekleştirmekten çok mutlu olduk. 
Açıkçası mesleki ve insani olarak kitabın da adı gibi bir mucize olduğunu 
düşünmekteyim. Abdullah, Mucize'yi yayına hazırlarken kendisine sorduğumuz soruları yanıtlayadursun, Çin'de ve Hindistan'da da yayımlanmış kitapları olduğunu öğrenmemizle birlikte 30'a yakın ülkede 50'ye yakın dergi, kitap ve web yayını olmak 
üzere yayımlanmış eserlerinin olduğunu öğrendik, daha önce almış olduğu ödüller ve yayımlanmış eserleriyle ilgili yayınevimize 400'e yakın belge ulaştı. Özbekistan'ı dünyaya duyuran yazarlarımızla birlikte bugüne dek Abdullah Bey ve çevirmeni Caroline Laurent Turunç ile birlikte 73 yazara girişimlerinden ve cesaretlerinden dolayı, Türkiye Türkçesi'nde yazılmış olarak yayımladığımız eserleri için ve bu eserleri ile hem Özbekistan'ı hem de Türkiye'yi tanıttıkları, Türk Dünyası Sosyal Toplumuna ve kültür diplomasisine katkıları için Beyaz Diplomasi-Teşvik ve Cesaret  ödülü ile Beyaz Diplomasi-Destek Ödülümüzü vermeye devam ettik. Abdullah Bey'in yazdıklarını okurken kendimizi kitaptan alamadım. Sonuna kadar gerçekçi! Açıkçası, ebeveynlerin de gençlerin de arada kalmadan okuyabileceği, edebiyatla ve toplumla  ilgili birey olarak görüşlerindeki içtenliği ile bireyi ve toplumu konumlandırma çabasıda gütmemekte. Kendisinin ve ülkesinin geleceği için örnek bir umutla dolu ve titiz bir duyarlılığa sahip olmakla birlikte yazdıklarını hem bir okuyucu olarak hem kendim de bir yazar olarak hem de yayıncı olarak okunmaya değer bulduğumu açıkça ifade ederek, keyifli okumalar dilerim. Yalın, içten ve anlaşılır..."