Özkanlar Pazarı Bugün Yine Gergin!

Özkanlar Pazarı Bugün Yine Gergin!

Özkanlar Pazarı Bugün Yine Gergin!

Özkanlar Pazarı Bugün Yine Gergin!
13 Ocak 2018 - 11:58

Özkanlar Pazarı esnafı bugün yine artık kurulmasına izin verilmeyen Özkanlar Pazar yerinde idi. Polisin Çevik Kuvvet ve TOMA ile yoğun güvenlik aldığı pazar yerinde esnaf, yetkili mercilerden muhatap bulamadıkları için isyandaydı. Geçtiğimiz Cumartesi yine pazar yerinde toplanan ve sayıları binleri bulan esnaf Ankara Asfaltını trafiğe kapatmış ardından basın açıklaması ile dağılmıştı, yine aynı gün de imza kampanyası ile halktan destek toplanmıştı.


DESTEK GELMEDİ

Bugün sabah saatlerinde pazar yerinin kapalı kısmında polisin yoğun güvenlik  önlemi altında toplanan kalabalık yoğun yağışa rağmen bekleyişini sürdürdü. Yetkililerden bekledikleri desteği göremediklerini söyleyen  kadın esnaflardan Seher Karabacak: "Burayı kaldıran, şikayetçi olan buranın halkı değil sadece karşı apartmanda yaşayan 3 kişi. Halk da esnaf da bu pazarı geri istiyor. Biz CHP İzmir kongresine de gittik yöneticilerle de konuştuk destek olacaklarını söylediler fakat hiçbir destek yok . Herkes kenara çekildi.  Geçen hafta gelen müşterilerden 40 bin imza topladık. Ancak hiçbir yerde yankı bulmadı. Halk da mağdur. Özkanlar halkı pazarını geri istiyor" diye konuştu.
MALLAR ÇÜRÜYOR

Halktan yeterli desteği gördüklerini söyleyen fakat şehrin önde gelenleri hakkında dert yanan esnaflar: "CHP kurultayına gittik konuştuk bize söz verildi fakat hala bir gelişme yok. Polis ile karşı karşıya gelmek istemiyoruz. biz ekmeğimizin peşindeyiz kongrede elimizden geleni yaptık olay çıkarmadık belediye başkanlarıyla, Aziz Kocaoğlu ile konuştuk, bize söz verildi ama  biz hala buradayız tezgahlarımız 2 haftadır boş mallarımız arabada duruyor. malımız çürüyor. Bizim istediğimiz sadece iş. Toplanan 40 bin imza da gösteriyor ki pazar, bu halkın kültürüdür halk da  taze ürün ve ucuzluk istiyor." diye konuştu.


ÇÖZÜM ANKARA

Pazarcı esnafının sözcüsü Kürşat Öztürk ise İzmir'de gerekli desteği bulamadıkları halinde Meclise gideceklerini söyledi. Kürşat Öztürk şöyle konuştu: "Ortada genel bir bilgi kirliliği var  genel olarak durumumuz ise şöyle, geçen hafta cumartesi günü toplandığımızda elimizde hiçbir şey yoktu. Fakat geçen hafta yaptığımız eylemle bir şeyler elde ettik. Şuan da Bornova'da viyadüğün altı için görüşmeler sürüyor. dosyalar masada. Bundan sonraki yol haritası da oda başkanımız Aziz Kocaoğlu ile görüşmesinden sonra oluşacak. Fakat bu iş İzmir'de çözülemez ise Ankara'ya meclise kadar gideceğiz" diye konuştu. Esnafın pazar yerinde bekleyişi sürüyor...


Haber: Mert BAŞ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çeşme'nin
Çeşme'nin "termal" hayali gerçekleşecek
İrem Sak: Her yerim estetik!
İrem Sak: Her yerim estetik!