Özmen ve Türker, saldırıya sessiz kalmadı.

Özmen ve Türker, saldırıya sessiz kalmadı.

EMNİYET YETKİLİLERİNE MESAJ“ESEFLE KINIYORUZ”:.

Özmen ve Türker, saldırıya sessiz kalmadı.

EMNİYET YETKİLİLERİNE MESAJ“ESEFLE KINIYORUZ”:.

 Özmen ve Türker, saldırıya sessiz kalmadı.
18 Şubat 2019 - 20:06

 Özmen ve Türker, saldırıya sessiz kalmadı

Nazilli Belediyespor’un deplasmanda oynadığı Nevşehir Belediyespor karşılaşmasını takip etmek üzere gittiği Nevşehir’de spor muhabiri Mustafa Çelik’e fiziki saldırıda bulunulmasına, Nazilli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Özmen ile Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Özgen Türker tepki gösterdi.

Türkiye Futbol Federasyonu 3. Lig 1. Grup takımlarından Nazilli Belediyespor’un deplasmanda oynadığı Nevşehir Belediyespor karşılaşmasını takip etmek amacıyla Nevşehir’e giden Manşet Aydın Gazetesi Muhabiri Mustafa Çelik'in Gazi Stadı’nda önce Nevşehir Belediyesporlu yöneticilerin fiziki müdahalesi sonucu cep telefonunun camı kırılmış, ardından da maç sonu yaşanan olayları çektiği sırada Çelik, ‘gazeteci meslektaşı!’ tarafından fiziki müdahaleye maruz kalmıştı. NGC Başkanı Ümit Özmen ile Nazilli Belediyespor Başkanı Türker, yaptıkları açıklamalarla saldırıyı gerçekleştiren Nevşehirli yöneticileri ve Ajans Muhabiri Coşkun Sağlamdin’i kınadı.

EMNİYET YETKİLİLERİNE MESAJ

Açıklamasında Basın Yasası’nın ve sporda şiddetin önlenmesine yönelik 6222 sayılı yasanın genişletilmesini isteyen NGC Başkanı Ümit Özmen, “Mustafa kardeşimiz görevi başında saldırıya uğrayan, hakarete ve tehditlere maruz kalan ne ilk arkadaşımız, ne de son olacaktır bunu biliyoruz. İşte bu nedenle meslek yasamızın bir an önce genişletilmesini yetkililere tekrar hatırlatmak istiyoruz. Sporda şiddetin önlenmesi amacıyla çıkartılan 6222 sayılı kanunun sadece taraftarlara uygulanmayacağını belirterek şehre misafir olmuş bir gazeteci ile kulüp yöneticilerinin tartaklanmasına göz yuman emniyet yetkililerinin de görevini daha iyi yerine getirmesini istiyoruz” dedi.

“ESEFLE KINIYORUZ”

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, “Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim” sözünü hatırlatan Başkan Özmen, “Sporun şiddet değil, dostluk ve kardeşlik olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Sporcularına kötü örnek olarak maç öncesinde Nazilli Belediyesporlu yöneticilere saldıran ve bir gazetecinin görevini yapmasını engelleyen Nevşehir Belediyesor yöneticileri ile aynı mesleği icra eden ve basın özgürlüğünü en iyi bilen bir gazetecinin kendi meslektaşına tekme atma gafletine düşmesini de esefle kınıyoruz. Yaşanan üzücü olayları kişilerin bireysel yaptığı hatalar olarak düşünüyor, bunların Nevşehir halkına ve Nevşehir Belediyespor camiasına mal edilmemesini temenni ederek, meslektaşımız Mustafa Çelik’e tekrar geçmiş olsun diyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖZGEN TÜRKER TEPKİ GÖSTERDİ

Öte yandan Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı Özgen Türker de saldırıyı kınarken, henüz maç başlamadan taciz ve saldırıların başladığını, bir gün önce gece geç vakit otele kimliği belirsiz kişilerce telefon açılıp oyuncu ve teknik heyetle ilgili gerçek dışı söylemlerde bulunularak taciz edildiklerini söyledi. Türker, “Takımımız maç için stada geldiğinde, yaklaşık 150-200 kişilik taraftar grubunun stat girişinde yumurtalı ve küfürlü saldırısına maruz kaldı. Maç öncesi, maç esnasında ve maç sonrasında şahsım, yöneticiler, gazeteci Mustafa Çelik kardeşim defalarca fiziki darp altında kaldı. Küfürler ve hakaretler kabul edilebilecek türden değildi. Mustafa Çelik kardeşimizin cep telefonu kırıldı, fotoğraf makinası ve bilgisayarı elinden alınmak istendi. İşin en kötü tarafı da tüm bu yaşananlar emniyet güçlerinin gözleri önünde yapıldı. Emniyet çoğu zaman ya görmezden geldi, ya da yetersiz kaldı. Başta Nevşehir Belediyespor kulübü başkanı ve yönetim kurulu olmak üzere tüm bu olanları yaşatan, seyreden herkesi kınıyorum” sözleriyle yaşananlara tepki gösterdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuklar oyuncak şenliğinde gönüllerince eğlendi
Çocuklar oyuncak şenliğinde gönüllerince eğlendi
Tüketici örgütlerinden 'kredi kartı aidatı'na düzenleme talebi
Tüketici örgütlerinden 'kredi kartı aidatı'na düzenleme talebi