Tatil için geldiği Pamukkale’de ailesiyle birlikte kaza geçiren Hindistan’ın önemli iş adamlarından Akhil Chauhan, Denizli’deki özel bir hastaneyi tercih etti.

Hindistan’da yaşayan ve önemli iş adamlarından olan Akhil Chauhan ve ailesi tatil için Türkiye’ye geldi. İstanbul, Antalya’yı gezen aile, travertenleri görmek için Denizli’ye gitti.

Ek ödeme taban ödemelerinin revize edilmesi isteniyor Ek ödeme taban ödemelerinin revize edilmesi isteniyor

Pamukkale’ye giderken trafik kazası geçiren aile ambulansla bir hastaneye kaldırıldı. Çocukları ve eşi kazayı hafif atlatırken Akhil Chauhan’a doktorlar, felç kalma riskiyle karşı karşıya kaldığını ve acilen ameliyat olması gerektiğini söyledi.

Ambulans uçakla ülkesine dönecekken Denizli’deki özel bir hastaneye götürülerek tedavisi orada gerçekleştirilen Chauhan yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu. Hindistanlı hasta Akhil Chauhan, taburcu olurken hastaneden çok memnun kaldığını belirtti. Hastane yönetimi hastayı Hindistan’a uğurlarken Türkiye’yi hatırlatacak hediyeler takdim etti.

“Hastanın felç kalma riski vardı”

Başarılı bir tedavi uygulandığını ve ilk başta felç kalma ihtimalinin bulunduğunu belirten Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı Prof. Dr. Bayram Çırak, “Akhil, bize getirildiğinde boynunda bir boyunlukla sağa sola dönmeye korkar vaziyette sırt üstü kıpırdamadan yatıyordu. Kaza geçirdiğinden dolayı çok korkmuş durumdaydı. Filmlerini incelediğimizde boyun kısmında kırık olduğunu tespit ettik. Omurgaları arasında kırığa bağlı çıkık olduğunu gördük. İki kemik arasında bulunan kırık kemik parçaları olduğunu ve fıtığının omuriliğe baskı yaptığını tespit ettik. Yüksek oranda felç kalma ihtimalinin olduğunu söyleyebiliriz. Ailesi hastayı Hindistan’da tedavi ettirme konusunda ısrarlıydı. Oradaki Beyin ve Sinir cerrahları ile birkaç defa yaptığımız online görüşmede hasta ile ilgili bilgilendirmelerde bulunduk. Gerekli izinleri aldık ve sonrasında hastamız Akhil’i ameliyata aldık. Ameliyat başarılı geçti. Akhil kendisine geldiğinde kazadan felç olmadan kurtulmasının büyük bir şans olduğunu hem kendisine hem de ailesine anlattık. Hastamız hastanemizi ve kendilerine çok iyi bakıldığı için birkaç gün hastanemizde kalmak istediler. Taburcu olduktan sonra hastamız Akhil ve ailesini Hindistan’a uğurladık. Teşekküllü bir hastanede müdahale edilmesi hastayı da memnun etti" ifadelerini kullandı.

“Tedavi için Hindistan’a gidecekken bu hastaneyi önerdiler”

Kaza anını hatırlayamadığını ve kendine geldiğinde çok korktuğunu ifade eden, Akhil Chauhan, “Türkiye’ye tatil için gelmiştik. İstanbul, Antalya gibi şehirlerde vakit geçirdikten sonra Pamukkale’yi görmek istediğimiz için Denizli’ye geldik. Pamukkale’ye geldiğimizde araçların geçtiği yol, bisiklet turnuvasından dolayı kapalıydı. Biz de farklı bir yola girdik. Bir anda ne olduğunu anlamadan kaza geçirdik. Ben gözlerimi açtığımda hastanedeydim. Doktorlar boynumda kırık olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söylediler. Ülkeme gidip orada ameliyat olmak istediğimi söyledim. Tatil sırasında tanıştığım ve kaza sonrasında benimle yakından ilgilenen arkadaşlarım burada bulunan özel bir hastaneyi tavsiye etti. Doktorlar film çektirdikten sonra boynumda kırıklar olduğunu söyledi ve beni ameliyata aldı. Hastanede kaldığım süre boyunca benimle gerçekten çok güzel ilgilendiler. Doktorum aileme geçirdiğim operasyonu ve iyileşme durumumu anlattı ve günde 3-4 defa gelip kontrol etti. Bunlar benim için gerçekten çok önemli" dedi.