PANCAR OSB’de Serkan Asil dönemi

PANCAR OSB'de Serkan Asil dönemi

PANCAR OSB'de Serkan Asil dönemi

PANCAR OSB'de Serkan Asil dönemi
22 Mayıs 2018 - 10:08

PANCAR OSB'de Serkan Asil dönemi


Pancar Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan genel kurulda yeni yönetim belirlendi. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Serkan Asil seçildi. Asil, “ Yaklaşık 1 yıl içerisinde, Pancar OSB'nin İzmir'in bir numaralı sanayi bölgesi olduğunu hep birlikte yakından göreceğiz” ifadelerini kullandı


Pancar Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan genel kurulda yeni yönetim belirlendi. Pancar Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda yapılan genel kurulda önce müteşebbis heyet belirlenirken, müteşebbis heyet içinden yönetim kurulu oluşturuldu. Yönetim Kurulu Başkanlığı’na ise Serkan Asil seçildi. Pancar OSB’de yapılan genel kurula Pancar OSB üyesi firma temsilcileri katılırken, yapılan seçimde öncelikle müteşebbis heyet oluşturuldu. Sonrasında müteşebbis heyet içinden Serkan Asil’in başkanlığında Mahmut Ünlüsoy, Güner Galipoğlu, Ali Gevşek ve Kenan Aktaş isimlerinden oluşan 5 kişilik yönetim kurulu heyeti belirlendi. Seçim sonrası bir açıklama yapan Pancar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Asil, önceki yönetimin önemli işler yaptığını ve bu genel kurulda kendilerinin bayrağı devralarak göreve başladıklarını söyledi.  Önceki yönetimin katkılarına teşekkür eden Pancar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Asil, “Pancar OSB olarak genel kurulumuza gelerek oy kullanan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Önceki yönetimden aldığımız bayrağı daha yukarılara taşıyacağımıza inancımız sonsuz. Bu şevkle ve azimle çalışacak bir yönetim kurulu oluşturduk. Umuyorum ki yeni dönem hem Pancar OSB için hem de bölge ekonomisi için bir ivme sağlayacaktır” diye konuştu. 


OBJEKTİF VE
ŞEFFAF YÖNETİM 

Pancar OSB ile yaklaşık 4 yıl önce tanıştığını ve buraya Mavi Ege Grubu bünyesinde güzel bir okul kazandırdıklarını aktaran Asil, “Genel kurulda benim önderliğimdeki liste kazandı. 2 liste vardı. Demokratik bir yarış oldu. Yaklaşık 1 hafta önce müteşebbis heyeti oluşturduk. Bildiğiniz gibi heyet 15 kişiden oluşuyor. 7'si Pancar OSB'deki katılımcılardan oluşuyor. 5'i EBSO tarafından görevlendiriliyor. 1 kişi Torbalı Ticaret Odası, 1 kişi Valilik tarafından görevlendiriliyor. Belediyenin de görevlendirdiği bir arkadaşımız var. Şu an itibariyle göreve başlamış bulunmaktayız. Pancar OSB'ye hayırlı olmasını diliyorum. Ben her zaman başarıdan yanayım. Başarısızlığı kesinlikle kabul etmiyorum. Yaklaşık 1 yıl içerisinde, Pancar OSB'nin İzmir'in bir numaralı sanayi bölgesi olduğunu hep birlikte yakından göreceğiz. Objektif ve şeffaf bir yönetimden yanayım. Biz burada bir aileyiz. Pancar OSB'yi hep birlikte yöneteceğiz. Katılımcıların söylediği her söz, her eleştiri benim için önemlidir. Organize sanayi bölgeleri çok önemli yerler. Ülkemizin refah seviyesinin artması için, büyümesi için sanayiler çok değerli. Sanayide milli ve yerli üretimlerimizi yaparsak, Türkiye dünyada ilk sıralara oturur diye düşünüyorum” dedi. 

Özgür COŞKUN 


21 Temmuz 1999 yılında ilk kuruluş çalışmalarına başlanmış olan İzmir Pancar Organize Sanayi Bölgesi, 25 Nisan 2002 yılında 203 Sicil No’su ile Tüzel Kişilik kazanarak Kuruluşunu tamamlamıştır. Kurucu Kuruluşlar;
Ege Bölgesi Sanayi Odası (%70)
Yatırım İzleme ve Koordinasyonu Başkanlığı (%14)
Torbalı Belediyesi (%8)
Torbalı Ticaret Odası’ndan (%8) oluşmaktadır.
Bölgemiz 130 hektar olarak planlanmış olup, 95 hektar (954.036,05 m2) olarak belirlenen I.ETAP alanında tüm altyapı çalışmaları tamamlanmış ve Katılımcı Firmalarımız yatırımlarına başlamışlardır. I.ETAP alanımızın 575.231,17 m2’lik sanayi alanında değişik büyüklüklerde toplam 69 adet sanayi parseli bulunmaktadır. 35 hektar olarak belirlenen II.ETAP alanımızın imar planı ve altyapı proje çalışmaları devam etmekte olup parsel düzenleme ve harfiyat çalışmalarına başlanmış bulunmaktadır.
Bölgemizin toplam alan dağılımı; 755.672 m2 sanayi parselleri, 23.195 m2 İdari ve Sosyal Tesis Alanı, 28.134 m2 Arıtma Tesisi Alanı, 31.805 m2 Teknik Altyapı Alanı, 151.035 m2 yollar ve otoparklar, 20.455 m2 Spor Tesisleri ve Yeşil Alanlar ve 284.242 m2 Sağlık Koruma Alanı bulunmaktadır.

 

PANCAR OSB'Yİ OTOBANA BAĞLAYACAĞIZ

Pancar OSB'nin otoban bağlantısı ile ilgili proje dosyasını Ankara'ya ileteceğini ifade eden Asil şunları söyledi, “Pancar OSB'yi otobana bağlama projemiz var. Umarım bu projeyi hayata geçirmek bana nasip olur. En kısa zamanda projeyi bitirmek istiyorum. Kısa bir süre Ankara'ya gitmeyi düşünüyorum. Bu doğrultuda Ankara temaslarımız sürüyor. Çok büyük ihtimalle seçimlerin ardından soluğu Ankara'da alacağım. İlgili dosyayı Bakanlığa ileteceğim. Ben sistem kurucuyum. Yaptığım işlerde hep bir sistem kurdum ve bu şekilde başarılı oldum. Pancar OSB'de de güzel bir sistem kurabilirsek, yıllar boyu bu sistem devam eder diye düşünüyorum. Harcamalar konusunda da çok hassas davranıyorum. Çünkü Pancar OSB'nin bir kuruşu bile bizim için değerlidir. Bütün gelirleri burasının yatırımları için kullanacağım. Çeşitli protokol ziyaretlerine önümüzdeki hafta başlamayı planlıyorum. Şu anda burada boş parselimiz yok ama talep çok.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Numan Kurtulmuş’tan ’ittifak’ açıklaması
Numan Kurtulmuş’tan ’ittifak’ açıklaması
Galatasaray'da Onyekuru şoku
Galatasaray'da Onyekuru şoku