Pandemi sonrası Erasmus öğrencileri İzmir’de

Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları Narlıdere Kampüsü, pandemi sonrası erasmus öğrencilerini ağırlayan ilk okul oldu.

Spor 28.09.2021 - 11:10 28.09.2021 - 11:20

Mesut VARLIK/YENİGÜN - İzmir'e gelen erasmus öğrencileri, Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları Narlıdere Kampüsü Kurucusu Sezen Külahlı ile birlikte program öncesi Narlıdere ilçesinde ilk olarak Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, ardından Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu’nu makamlarında ziyaret ettiler.

Pandemi-sonrası-Erasmus-öğrencileri-İzmir’de

Ege Üniversitesi  Güçlendirme  Vakfı Okulları Narlıdere Kampüsü Kurucusu Sezen Külahlı, Çek Cumhuriyeti,  Romanya, Portekiz Yunanistan, Estonya'dan gelen  öğrencilerin, Erasmus + KA229 projesi Çek Cumhuriyeti'nin ana koordinatörlüğünde iklim değişikliği ve ekososistemlerin tanınması ve korunması ile ilgili bir eğitim modülü ile hazırlanan PROTECT ECESYSTEM and LIFE projesi kapsamında İzmir'de bulunduklarını belirtti.

Pandemi-sonrası-Erasmus-öğrencileri-İzmir’de-yenigun

Öğrencileri ve öğretmenlerini makamında ağırlayan Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’i öğrenciler ve öğretmenleri ile güzel dialoglarla süren zevkli ve bilimsel bir konuşma yaptı.  Değişim programında Narlıdere’de keyifli ve bilimsel vakit geçirmelerini dileyen Engin, “Kültürümüzü yabancı öğrencilerimize tanıtmaktan mutluluk duyacağız” derken hatıra olarak hediyeler verdi. Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise , “Narlıdere’de eğitim için ve yurtdışında ilçenin tanınması için elimizden gelen her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız” dedi

Ege Üniversitesi Güçlendirme Vakfı Okulları Kurucusu Sezen Külahlı “Okullar sadece akademik bilgi vermekten sorumlu değildir, öğrencilerimizin Dünya’nın her türlü sorunu ile ilgili ve farkındalığının yüksek olmasını istiyoruz. “dedi. Bu projenin ev sahipliğini yapmaktan son derece mutlu olduklarını ifade eden Sezen Külahlı, karşılıklı ziyaretlerinin hiç bir engele takılmadan devam etmesi temennisinde bulundu.

Yorumlar