Neda İsmail Atar'ın tüketim ve endüstri toplumunun insani duygular üzerinde yarattığı tahribatı eleştiren "Paranın Arka Yüzü" sergisi BE Contemporary'de açıldı.

Günümüz tüketim ve sanayi toplumunun yarattığı sorunları ve bunun insani duygular üzerindeki yıkıcı etkisini sanatsal pratiğinde ele alan İzmirli sanatçı Neda İsmail Atar'ın yeni sergisi Paranın Arka Yüzü BE Contemporary'de sanatseverlerle buluştu.  

Urla’daki BE Contemporary’de 12 Mayıs’ta açılan ve 5 Temmuz 2022'ye kadar ziyaret edilebilecek sergide​ Neda İsmail Atar, banknotların arka yüzünü yeniden yorumlayarak daha derin bir retoriği dile getiriyor.

Eserleri hakkında bilgi veren Atar, “Sıradan banknotların arka yüzünde tasarım amaçlı kullanılan tanınmış kişiler, mimari yapılar veya bir ülkeye özgü farklı semboller gibi görsel unsurlar ve bunlarla ilgili algı ve propaganda sanatçı tarafından kasıtlı olarak felce uğratılmıştır. Hiçbir ülkeye ait olmayan bu banknotlara doğrudan veya dolaylı olarak para ve rekabet dünyasının neden olduğu sahneler yansır. Asırlardır değişmeyen bu alet, insan doğasında onu merhamet duygularından yoksun bırakan erozyonları ve bencillikleri harekete geçirmiştir” dedi.

10 bin Bergamalı hemşehrisi Hüsnü Şenlendirici'yi dinledi 10 bin Bergamalı hemşehrisi Hüsnü Şenlendirici'yi dinledi

Urla’daki BE Contemporary’de 12 Mayıs’ta açılan yenigün