Peter Dinklage, Game of Thrones dizisinin hayranlardan sert eleştiriler alan finalini savunmayı sürdürdü.

The Independent'a verdiği yeni röportajda aktör, dizinin 8. ve son sezonunda en önemli kadın kahraman Daenerys Targaryen'in (Emilia Clarke) karakter dönüşümünden dolayı dizinin yaratıcılarına yöneltilen tepkilere yanıt verdi.

Hayranların gözdesi Tyrion Lannister'ı oynayan 52 yaşındaki aktör şu ifadeleri kullandı:

Pek çok kişinin dizinin sonuna şaşırdığının söylendiğini biliyorum ama dikkat ettiyseniz ipuçları ortadaydı. Köpeğinize Khaleesi adını vermemenizi söylemiştik.

Dinklage, Game of Thrones'un dizi sorumluları David Benioff ve D.B. Weiss'ı geçmiş röportajlarında da savunmuştu.
Aktör yakın geçmişte son sezonu "olağanüstü" diye nitelendirmiş ve sırf "kimse bitmesini istemediği" için hayranların dizinin sonuna üzüldüğünü iddia etmişti.

The Independent'a konuşurken Dinklage, Game of Thrones'da anlatılan olaylardan 300 yıl önce geçen ve bu yıl yayımlanması planlanan House of the Dragon'ı "izlemekten heyecan duyacağını" da söyledi.

Game of Thrones'un büyük çaplı popülaritesi göz önüne alındığında Dinklage, House of the Dragon'ın yapımcılarının Game of Thrones'un başarısını "yeniden yaratma" cazibesinden kaçınması gerektiğini söyledi.

Aktör şöyle devam etti:

Onu yeniden yaratmaya çalışırsanız, para tuzağı gibi hissettirir. İlki çok para kazandığı için bir sürü devam yapımı çekiliyor ve bu yüzden de o kadar güçlü değiller.

Dinklage şu an 2019'da da rol aldığı, Broadway dışında sahnelenen Cyrano müzikalinin film uyarlamasında yer alıyor.

Universal, görünüşe göre Omicron vakalarındaki yükselişle alakalı olarak Cyrano'nun vizyon tarihini 14 Ocak'tan 25 Şubat'a erteledi.