Ramazan’da iş insanı Ayhan Kindik önderliğinde büyüyen iyilik hareketine Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası İzmir Şubesi’nden de önemli destek geldi.

Güven GÜNEŞ/Yenigün-Kutsal ayda ibatelerini yapmaya çalışan vatandaşlara yönelik dayanışma ve yardımlaşma geleneğini aralıksız devam ettiren iş insanı Ayhan Kindik, bu Ramazan ayında da önemli bir gayreti ortaya koydu. İş insanının oluşturduğu özel ekip Ramazan ayının ilk gününden başlattığı iftar yemeği dağıtımları sürüyor. Günlük iki yüz vatandaşa sıcak yemek ulaştıran Kindik’in ekibi Ramazan kolisi dağıtımına Bayram öncesinde hız verecek.

Yemek ve Ramazan paketi dağıtımında iş insanı Ayhan Kindik’e Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası İzmir ve ilçe Şubeleri de destek verme kararı aldı. Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası İzmir Şubesi Başkanı Ayhan Kindik, bu çalışmada kendisine destek verecek 25 ilçenin başkanıyla bir araya geldi.

iftaryenigun-1

Varlığımız paylaştıkça çoğalıyor

İyilik hareketinin her Ramazan’da yerine getirdikleri bir geleneğe dönüştüğünü hatırlatan Başkan Kindik, “Ramazan ayının manevi atmosferine uygun şekilde çalışma yapmak artık bizim için bir gelenek haline geldi. Ekonomideki problemler nedeniyle iyilik yapabilecek kişilerin sayısı düşüş gösterirken ihtiyaç sahiplerinin sayısı maalesef atış gösterdi. Yüce Allah’ın bizlere nasip ettiği varlığı ihtiyaç sahipleriyle paylaşmak kadar güzel bir duyguyu ben bugüne kadar başka bir etkinliğimde veya faaliyetimde yaşamadım.  Bu dönemde insanlarımız her zamankinden daha fazla ibadetine yöneliyor. İliklerine kadar ibadete yönelen insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak bizlere keyif veriyor” dedi.

iftaryenigun4

Kurumsallaşması arzusundayız

İyilik hareketinde kurumsallaşma istediklerini de vurgulayan iş insanı Ayhan Kindik, “Tüm yıl devam eden iyilik hareketimiz Ramazan ayında zirveye çıkıyor. Bu hareketin kurumsallaşmasını çok arzu ediyorum. Aş evimizin olmasını, profesyonel ekiplerce gerek yemek yapımının gerekse dağıtımının yapılmasını çok istiyorum. Amatör ruhla adı konmamış bir kurumsallığı bugüne kadar getirdik. Adının da konulmasıyla bizden sonra bu dayanışma çalışmasını yapacak arkadaşlarımıza devretmek doğru bir davranış olacak” şeklinde konuştu.    

iftaryenigun2

Birlik ve beraberliğimiz artsın

Gözden kaçırmayın

Yorgancılar, 'Üretimden Satışa 100 Büyük Kuruluşu' açıkladı Yorgancılar, 'Üretimden Satışa 100 Büyük Kuruluşu' açıkladı

Ramazan ayındaki etkinliklerle birlik ve beraberliğe hizmet edildiğinin altını çizen Türkiye Toplu Taşıma İşverenleri Sendikası İzmir Şubesi Başkanı Ayhan Kindik, “İhtiyaç sahiplerinin Ramazan Bayramı’na daha mutlu girmeleri için koli dağıtımımızı daha yoğun bir şekilde yapacağız. Koordinasyonda görev yapan Kerim Kaşka, Aydanur Önderli, Cem Ilgın, Necati Özer, Ramazan Bektaş, Erdinç Tan, Gürhan Başdaş başta olmak üzere ekibimizdeki arkadaşlarıma tek tek teşekkür ediyorum. Şimdiden iyilik hareketimize katılanların tüm yurttaşlarımızın Ramazan Bayramlarını kutluyorum” dedi.