Buca’da yapılan bakım onarım çalışması sonrasında rögar kapağı unutulunca ortaya çıkan görüntü vatandaşları şaşkına uğrattı.

Çalışma sonrasında araç yolu üzerinde kalan rögar kapak unutulunca çevre esnafı kendi tedbirlerini aldı. İşyerlerinden aldıkları malzemeler ile açık unutulan yerin etrafına set çeken mahalle esnafı yaşananların ilk defa olmadığını ve sürekli bu tarz durumlar ile karşılaştıklarını dile getirdi. 

Geçtiğimiz aylarda Buca Kaynak Caddesi’nde İZSU’nun yağmur suyu taşkınlarını önlemek adına yürüttüğü çalışma beklenenden uzun sürünce trafikte içinden çıkılmaz hale gelmişti. Çalışmalar bitip tekrar trafiğe açılan caddede bu seferde yarım kalan asfaltlama işlemi sürücüleri zor durumda bırakıyor. Tamamlanan kesimde ise rögar kapakları yoldan yaklaşık 10 santimetre kadar yukarı da kalınca çift şeritli yol tek şeride döndü. Sürücüler araçlarının zarar görmemesi için sağ şeridi kullanmadıklarını belirtiyor. Yarım kalan asfaltlama ve rögar kapaklarıyla ilgili çalışmalarının ne zaman tamamlanacağı ise bilinmiyor.