Geçtiğimiz ay bir sokak röportajında günde 14 saat çalıştığını söyleyerek çalışma koşullarından şikayet eden kuryenin işine son verildiği iddia edildi. Sosyal medyada dikkatleri çeken röportaj sonrası kuryenin işten çıkarıldığı iddiası gündem oldu. Bu iddia sosyal medya kullanıcıları tarafından büyük tepkiye uğradı.

"GETİR TARAFINDAN İŞTEN ÇIKARILDI"

Geçtiğimiz ay verdiği sokak röportajında Getir'de çalışan bir kurye çalışma koşullarından ve hayatının anlamsızlığından şikayet ederek şu ifadeleri kullanmıştı: "Günde 14 saat çalışıyorum. Şurada bir yerde araba çarpsın bana, öleyim, bak samimi söyleyeyim 'Niye öldüm lan dur yaşayacaktım demem' yani, vallahi de demem. Bir gayem yok, amacım yok. Ben bunun için mi geldim dünyaya, çalışmak için mi sadece?"

Söz konusu olan kuryenin röportajda kullandığı ekonomiyi de eleştiren ifadeleri nedeniyle işten çıkarıldığı iddia edildi.

Bahsi geçen iddia, "Bu kurye kardeşimizi hatırladınız mı? Gerçekleri insanların suratına bir bir vurduğu için Getir tarafından işten çıkarıldı'' sözleriyle paylaşıldı. Paylaşılan iddia üzerine binlerce sosyal medya kullanıcısı Getir'e yönelik tepkide bulundu. İddia ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.