ROTAMIZ ÇEŞME!

Bugün sizlere Çeşme tarafında bilenlerin gittiği ve ücretsiz kamp yapılabilen bir yerden bahsetmek istiyorum. Çeşme Çiftlik köy.

Seyahat 31.08.2021 - 11:07 01.09.2021 - 12:48

Suat İNAN / YENİGÜN 

TURKUAZ RENGİ SEVENLERDEN MİSİNİZ?

Bugün sizlere Çeşme tarafında bilenlerin gittiği ve ücretsiz kamp yapılabilen bir yerden bahsetmek istiyorum. Çeşme Çiftlik köy.

------------

Uzun yıllar olmuştu Çeşme tarafına yolumu düşürmeyeli... Yıllar içinde artan nüfus kalabalığından, Çeşme’nin pahalılığından, halkın rahatça denize girebileceği ve para ödemek zorunda kalmayacağı yerlerin gün geçtikçe azalmasından dolayı bir türlü yolumu düşürmemiştim.

Bu hafta tekrar Çeşme’ye bir şans verip sezon sonuna yaklaşırken belki rahatça kafamı dinleyebileceğim bir yer bulurum umuduyla yola düştüm ki aradığımı da buldum.

TURKUAZ ALTIN KUM İLE BULUŞTU

Çiftlik köyde gidilebilecek birçok nokta var aslında fakat benim tercihim Fedon koyu ile Altınkum halk plajı arasında kalan güzel bir sahilden yana oldu.

Burası ulaşım açısından biraz karışık gibi görünse de girdiğiniz her yol sizi çok güzel bir noktaya çıkaracağı için bunu dert etmeye hiç gerek kalmıyor.

Hafta içi oldukça sakin ve sessiz olan bu güzel koyun hafta sonu ziyaretçi sayısı artıyor. Bu yüzden hafta sonu gelmeyi düşünüyorsanız sabahın erken saatlerinde burada olmanız size büyük bir avantaj kazandıracaktır.

Eğer günübirlik bir gezi planlıyorsanız bunu dert etmenize gerek yok çünkü oldukça fazla park alanı mevcut.

KARAVAN VE ÇADIR KONAKLAMA İÇİN İDEAL

Özellikle karavan ile konaklama yapıyorsanız bu yeri çok seveceğinizden şüpheniz olmasın. Aracınızı park edeceğiniz yer sahilden yaklaşık 2 metre yukarıda kalıyor bu yüzden hem manzara açısından hem de insanlardan uzakta olacağınız için seyir zevkiniz ve huzurunuz doruklarda olacak.

Burada çadır ile konaklayan birçok kamp sever bulunuyor ve çadır için oldukça ideal alanlar var. Sizi düşündürecek en büyük problem gölge alanların oldukça kısıtlı olması. Bu yüzen çadır ile konaklama yaparken yanınızda getireceğiniz bir gölgelik size büyük bir konfor sağlayacaktır.

DENİZİNE AŞIK OLACAKSINIZ!

Özellikle suyun sıcaklığına ve renginin güzelliğine aşık olacağınıza oldukça eminim.

Altın gibi ince bir kumun üzerinde yürürken denizin de aynı şekilde bir kuma sahip olması her zaman karşımıza çıkan durumlardan değil. Bu yüzden bu alanı güzel yapan en büyük etken sanırım bu özelliği.

Bilirsiniz ki Çeşme’de rüzgar eksik olmaz fakat burada rüzgar o kadar tatlı esiyor ki insanı hiç rahatsız etmiyor. Bu yüzden çok sıcak havalarda bile rahatlıkla zaman geçirebiliyor, keyfini sürebiliyorsunuz.

GÖKYÜZÜ PARMAĞINIZIN UCUNDA

Şehirlerde bizi büyüleyen o güzel gökyüzü ve yıldızları net bir şekilde görmek oldukça zor. Bu deneyimi yaşayabilmeniz için şehir ışıklarından uzak bir yerde olmanız lazım ki işte burası da tam olarak öyle bir yer.

Gece çöktüğü zaman adeta gökyüzü şov yapmaya başlıyor ve tüm hünerini sizin için sergiliyor.

Özellikle ayın durumunu kontrol ederek gelirseniz ve ay gökyüzünü aydınlatmadığı zamanları yakalarsanız, yıldızların gözlerinizin önünde dans edişini canlı olarak gözlemleyebilirsiniz.

GELMEDEN HAZIRLIĞINIZI YAPMAYI UNUTMAYIN!

Yakın çevrede herhangi bir market, duş, tuvalet gibi imkanlar bulunmadığından dolayı buraya gelirken tüm hazırlığınızın eksiksiz olduğuna emin olun ve unuttuğunuz, ihtiyacınız olan şeylerin sonradan tatil keyfinizi kaçırmasına müsaade etmeyin.

Sizler için keyifli bir tatil olmasını diliyor, bir sonraki rota önerimde tekrar görüşmeyi umut ediyorum.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@