29.01.2020, 07:55

Sahi o gün ne oldu?

Pazartesi... Babasını öldürdüğü gerçeğini öğrenen kardeş Vartolu Salih, Yamaç'ı vuracak mı? Selim, düşmanlarının evinde kalan kızını eve gelmeye ikna edebilecek mi? Yaşananlar karşısında Sultan Hanım'ın tavrı ne olacak?

 

Pazartesi... Babasını öldürdüğü gerçeğini öğrenen kardeş Vartolu Salih, Yamaç'ı vuracak mı? Selim, düşmanlarının evinde kalan kızını eve gelmeye ikna edebilecek mi? Yaşananlar karşısında Sultan Hanım'ın tavrı ne olacak?

Salı... Ünlü müzisyen Cihan Yenerler ALS tanısıyla Valide Atik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne
yatırılır. Cihan Yenerler, hastalığı ilerleyince yeniden klarnet çalamayacağını anlayıp
tüm umudunu yitirir. Hekimoğlu ise ALS teşhisinin doğruluğundan şüphe eder. Ne var ki İpek, vaka ile Mehmet Ali’nin ilgilenmesini ister. Son kararları Mehmet Ali’nin verecek olması ve Hekimoğlu’nun bu durum karşısındaki tepkisi diğerleri için yeni olduğu kadar eğlenceli bir durumdur. En önemli soru ise Cihan Yenerler yeniden klarnet çalabilecek mi?

Çarşamba... Ertuğrul Bey'in hastalandığı haberi Kayı Obası'nda büyük bir şok etkisi yaratmıştır. Abdurrahman Gazi bu haberin yanı sıra Dündar Bey'e kayı obasının idaresi için vekalet mührünü de getirmiştir. Osman Bey ise Salvador'un kurduğu pusu neticesiyle yakalanmıştır. Dündar Bey, vekaleti alır almaz karşısına çıkan bu engel karşısında ne yapacaktır? Osman'ın yakalanmış olması ve bazı Alplerinin şehit edilmesi Bala Hatun'u nasıl etkileyecektir? Osman'ın kurtulması için Edebalı ne yapacaktır?

Perşembe... Leyla Bebek'e hoşgeldin diyenlerle adeta dolup taşan konak, aynı anda yangın ve Adnan sesleriyle doldu! Bahçenin arka tarafında ahırlarda yangın olduğu haberi ile Adnan'ın ortada olmadığı ve ahırlara girdiği haberi aynı anda duyuldu! Züleyha'nın çığlıklarla kendini alevlerin içine atmasına Hünkar ve Demir güçlükle engel olmaya çalışır. Elden ele taşınan kovalarla yangın kontrol altına alınmaya çalışılırken, bir yandan da itfaiye beklenmektedir. Yoksa Konak'ta bebek sevinci evlat acısına mı dönüşecek?

Cuma... Bir programın bilmem kaçıncı bölümünde; magazin programlarında dış seslik yapan Mesut, kendini Burcu’nun ailesine sevdirebilecek mi? Şevket, damat adayının mesleki hastalığını nasıl karşılayacak?

Cumartesi... Ekranların yeni dizisinin ilk bölümünde İrfan’ın işten atılması ve oğlunun hastalanmasıyla hayatı alt üst olmuştur. Bu akşamki yeni bölümde ise İrfan hayatının en zor sınavlarından birini vermeye hazırlanmaktadır.

Pazar... Fırat ile Zafer, Güneş'i kaçıran Derviş'in peşine düşerler. Yaman hocanın arkadaşı komiser Zafer ve ekibi hemen Güneş'i bulmak için harekete geçer. Mücella'nın Güneş'in yerini söylediğini öğrenen herkes şoktadır. Serhat bu kez ipleri koparır.

Anlaşılan kafanızı dizilerden kaldırdınız ve yazının sonuna geldiniz. Şimdi soruyorum, hani geçen cuma gecesi Elazığ'da şiddetli bir deprem olmuştu. Bir sürü bina yıkılmış, 41 can da yaşamını yitirmişti. Onlara ne oldu?
 

Yorumlar