Salihli Sart Mustafa İlköğretim Okulu Tiyatro Topluluğu, Dünya Çevre Günü'nde, Antalya'da hayvanları beslerken trafik kazasında hayatını kaybeden Mahra Pınar'ı hazırladıkları gösteri ile anacaklar

Selcan Şerifaki - Yenigün / Salihli Sart Mustafa İlköğretim Okulu öğrencilerinin kurduğu tiyatro topluluğu 23 Nisan'da engellileri anlama ve onlarla dayanışma içerikli oyun gerçekleştirmişlerdi. Aynı topluluk, 23 Mayıs 2022 Pazartesi  saat 15.00'te okul bahçesinde Antalya'da bir trafik kazasında hayatını kaybeden, çevreci dostları Mahra Pınar için sahneye çıkacak. 

Salihli Sart Mustafa İlköğretim Okulu Tiyatro Topluluğu yenigün (1)

MAHRA'YI UNUTMUYORLAR

Okulun gönüllü olarak birçok işine koşturan ve çocuklar için gönüllü olarak çalışan Şehir Plancıları İzmir Odası'nın Kurucu Başkanı aynı zamanda Doğal, Kültürel ve Yaşam Girişimi Sözcüsü Tuncay Karaçorlu, okul öğrencilerinin Antalya'da trafik kazasında hayatını kaybeden Mahra Pınar'ı anmak için gösteri hazırladıklarını ifade ederek; "Yoğun bakımda yatarken moral bulsun diye görsel olarak Mahra Pınar'a bir mesaj gönderdiler. Mahra bir gün sonra hayatını kaybetti, okulun önünde Mahra'yı definin başındaymış gibi andılar. Şimdi ise Dünya Çevre Günü'nde de Mahra'yı anmak için bir gösteri hazırladılar. Mahra o yapıdaymış çünkü. Bu konularda taraf olan ve çocukları destekleyen bir topluluğuz" diye konuştu. 

Salihli Sart Mustafa İlköğretim Okulu Tiyatro Topluluğu yenigün (3)Salihli Sart Mustafa İlköğretim Okulu Tiyatro Topluluğu yenigün (2)

Yunusemreli kursiyerlerin eserleri görücüye çıktı Yunusemreli kursiyerlerin eserleri görücüye çıktı

YETENEKLİ ÇOCUKLARIN OLDUĞU OKULA KATKI 

Karaçorlu, "Sanat ve kendi yaptıkları çalışmalara ilişkin özerk çalışmalar yapıyorlar. Okul törenlerinde de gösteriler yapıyorlar. Bizimde bağımız sadece tiyatro topluluğu ile değil. Onların varlığı ve çabası bizim için çok önemli.  Okulun içinde  Sanat ve Beceri Atölyesi sınıfı var. Biz burada düzenlemeler yapıyoruz. Sınıfı boyamadan tutunda dış cephesini boyamasına kadar prefabrik olan bu bina ile ilgileniyoruz. Satranç bölümü ve kitap alınması ile ilgili de önerilerimiz oldu. Çocuklarımız da çok sevindi" dedi.