25.11.2019, 06:54

Saray dedikodusu!

Yaklaşık 4-5 gündür "Saraya giden CHP'li kim" sorusuyla çalkalanıp duruyoruz. Hatırlarsanız, Sözcü Gazetesi'nde Rahmi Turan'ın kaleme aldığı yazının ardından ilk açıklamayı Fox TV'de canlı yayına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmıştı.

Yaklaşık 4-5 gündür "Saraya giden CHP'li kim" sorusuyla çalkalanıp duruyoruz. Hatırlarsanız, Sözcü Gazetesi'nde Rahmi Turan'ın kaleme aldığı yazının ardından ilk açıklamayı Fox TV'de canlı yayına katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yapmıştı. Öyle bir görüşme olduğundan haberi olduğunu ancak o ismi veremeyeceğini söylemişti. Kılıçdaroğlu'nun ardından Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan açıklama geldi. Cumhurbaşkanı ile hiçbir CHP'linin gizli görüşme yapmadığı ve bahsedilen plakaların kayıtlarda dahi olmadığı vurgulandı. Hikaye buradan sonra hızlanmaya başladı. Cami açılışına katılmak üzere İzmir'e gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, böyle bir görüşmenin olmadığını savunarak Kılıçdaroğlu'na rest çekti. Erdoğan, "Cumhurbaşkanlığımı ortaya koyuyorum, ispat etmezsen istifa et!" dedi. 
Daha sonra da CHP kanadından ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan ard arda açıklamalar devam etti. Haftasonu da baskılara dayanamayan gazeteci Rahmi Turan "o kişi Muharrem İnce'dir. Bana da gazeteci Talat Atilla söyledi" dedi. Bu kez de gözler Talat Atilla'ya çevrildi. Atilla da "Ben haberi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na doğrulattırdım" dedi. Şimdi de gözler Muharrem İnce'ye döndü. İnce de "Bunu kanıtlayın ben kendimi Taksim'de yakarım" dedi. İnce'nin pazar günü yaptığı açıklamalarının hedefinde Kılıçdaroğlu vardı. Burada kendisine de hak vermedim değil. Kılıçdaroğlu, ana muhalefet partisinin başkanı ve siyasetin göbeğindeki isimlerden biri olarak, "Demokratik bir partide siyaset yapıyoruz. Olabilir. Cumhurbaşkanı ile görüşmek herkesin hakkı" deyip olayı kamuoyunda kapatıp, parti içinde çözmeye çalışsaydı daha iyi olmaz mıydı? Görüşen kişi şudur, biliyorum, saygı duyarım" deseydi... Bu olay bu kadar dallanıp budaklanmasaydı! Bu olay kim veya kimlerin ekmeğine yağ sürer bilmiyorum ancak CHP'ye zarar vermeye başladığı kesin. Kimse de demiyor ki "Kim gittiyse gitti kardeşim, bırakın bunu konuşmayı da 3 tane nur topu gibi yeni vergimiz oldu. Emekli maaşları yetmiyor, kanser ilaçları bulunamıyor, ama bakan ve ailelerinin ömür boyunca ücretsiz sağlık hizmetinden yararlanması için yasa hazırlığı devam ediyor. Peki, vatandaş ne yapacak?"... 

Sahi Bakan nerede?

Sizler "Saray"a giden CHP'linin kim olduğunu bulmak için kafa patlatırken, ben de kafamdaki deli sorulara yanıt bulmaya çalışayım. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cuma günü katıldığı Ege Üniversitesi Kampüsü'ndeki Bilal Saygılı Cami'nin açılışına baba Eflatun Saygılı ve babanın en yakın arkadaşı Bülent Arınç neden gelmedi? Maliye Bakanı katılmadı. İzmir'de yapılan ekonomi fuarlarına Maliye Bakanı katılmadı. Sahi Maliye Bakanı'nın nerede olduğunu bilen var mı?

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@