Antakya Medeniyetler Korosu, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) yararına 29 Haziran Çarşamba akşamı Alaçatı Anfitiyatro'da konser verecek

Foça'da denizden çıkan atıklar sergilendi Foça'da denizden çıkan atıklar sergilendi

3 semavi dinin mensuplarını bir araya getiren ve her meslek grubundan insanı buluşturan koro, ilahi ve halk şarkılarının yanı sıra; güncel şarkıları da yorumlayarak İzmirliler’in beğenisine sunacak.


Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat, İzmir’de böylesi anlamlı bir konsere imza atacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, konserden elde edilecek gelirin tamamının Ege Çağdaş Eğitim Vakfı'na bağışlanacağını söyledi.


Antakya Medeniyetler Korosu'nun ülkede bir arada yaşama kültürünü herkese gösterdiğini, insanların barış ve huzuruna katkı yapmak istediklerini ifade eden Özfırat, seyircilerin yalnızca bir konser değil interaktif bir şov da izleyeceklerini dile getirdi.


Eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle uygar, aydın ve Cumhuriyet değerlerine sahip çıkan nesiller yetiştirmeyi amaçladıklarını kaydeden Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) Genel Müdürü Şule Bilir ise her yıl bin 500 öğrenciye eğitim ve etkinlik desteği sağladıklarını söyledi.


Çocukların eğitimine destek olmaktan ötürü mutlu olduğunu dile getiren etkinlik organizatörlerinden Melis Bozkurt da, biletlerin Biletix.com üzerinden satın alınabileceğini belirtti; Antakya Medeniyetler Korosu'na, Çeşme Belediyesine, konserin Ana Sponsoru GİMAS'a, sponsor Daşdan Metal'e ve emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.