Şeboy, "En güzel makam hürriyet"
Reklam

Şeboy, "En güzel makam hürriyet"

Cemil Şeboy'dan Önemli Açıklamalar.

Şeboy, "En güzel makam hürriyet"

Cemil Şeboy'dan Önemli Açıklamalar.

Şeboy,
08 Kasım 2018 - 09:20

Buca Belediyesi eski Başkanı ve 25. Dönem İzmir AK Parti Milletvekili Cemil Şeboy, içini Yenigün'e döktü. Herhangi bir yere aday adayı olmayı düşünmediğini ifade eden Şeboy, “Şu an siyasetten uzağım aslında. Hiçbir yere aday adaylığım yok. Dünyadaki en güzel makamın hürriyet olduğunu düşünüyorum. Artık bu işi gençlere bırakalım, onlar yapsın diyorum” dedi

Buca Belediyesi eski Başkanı ve 25. Dönem İzmir AK Parti Milletvekili Cemil Şeboy, ülkemizdeki ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. Yerel seçim sürecine de değinen Şeboy, “Ekonomik olarak zorlu bir sınavdan geçtik. Ama bunu yavaş yavaş atlatıyoruz. Dolar düşüyor, tedbirler etkisini gösterecek. Eğer ekonomi iyiyse, ülkede problem olmaz. Türkiye, genç ve dinamik bir ülke. Bu avantajımızı kullanarak düzlüğe çıkacağımıza inanıyorum. Güzel bir ülkede refah içinde yaşamak hepimizin hakkı. Siyasetçilerin böyle bir görevi var. Halkın da görevi, doğru siyasetçileri o görevlere taşımak. Yerel seçimler, genel seçimlere göre daha hareketli oluyor. Önemli olan bütün partilerin, doğru aday belirlemesidir. Aksi takdirde kötü bir belediye başkanı, kentin 5 yılına ve partisine zarar veriyor. Şu anda bütün partilerin elinde bir fırsat var. Görevlere bir şekilde gelebilirsiniz, ama önemli olan yaptığınız hizmetlerdir. Esas olan kalıcı eserler bırakmak. İzmir'de seçimlerde kent üzerinde siyaseti diyazyn eden gruplar var. Bu güçler daha önce de vardı, şimdi de var. İzmir'i yöneten 40-50 kişilik bir grup var, adaylara da onlar karar veriyor. Bu yanlış bir siyaset anlayışı. Halk, kimi istiyorsa o aday gösterilmeli” dedi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM VE TRAFİK

İzmir'de hizmet ve proje noktasında eksiklikler olduğunu savunan Şeboy, “İzmir'de bir algı operasyonu var. Birçok Anadolu kenti, İzmir'i geçmiş durumda. Bütün kentler değişti, İzmir'de hiçbir şey olmuyor. İzmir'de hizmet ve proje noksanlığı var. Bu kentin öncelikle kentsel dönüşüme ihtiyacı var. İzmir'de kentsel dönüşümü beceremedik. Boş yere bina yapmakla kentsel dönüşüm olmaz. İzmir'in yüzde 65'i gecekondu. Kentsel dönüşüm, bir bütün olarak ele alınmalı ve çok ciddi şekilde ilerlemeli. İzmir'de ulaşımda ciddi sıkıntılar var. Otopark yok, yollar tıkalı. Çünkü biz Metro'yu doğru yapmadık. Tramvay projesi yapıldı ama arabaların gittiği yerde raylı sistem olmaz. Trafiği, yerin altına indirmedikten ve insanlar arabalarına binmeye devam ettikten sonra trafik problemini çözemezsiniz” dedi.

PROJE ÜRETME HASTALIĞIM VAR

Herhangi bir yere aday adayı olmayı düşünmediğini ifade eden Şeboy, “Şu an siyasetten uzağım aslında. Hiçbir yere aday adaylığım yok. Ne adaylığı istiyorum ne de teklif edilmesini istiyorum. Uzun zaman o koltukta kaldık, masanın her iki tarafında da olduk. Dünyadaki en güzel makamın hürriyet olduğunu düşünüyorum. Çünkü istediğim saatte kalkıyorum, istediğim saatte yatıyorum. Artık bu işi gençlere bırakalım, onlar yapsın diyorum. Bende siyaset hastalığı yok. Bir projeyi üreteyim, o projeyi hayata geçireyim hastalığı var. Ancak yalnız proje üretmekle olmuyor sanırım. Biraz yukarıda da siyaset yapacaksın, bazen beyaza siyah diyeceksin. Ben, bunu yapamıyorum. Neyse o bende. Mevlana'nın dediği gibi, 'ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol.' Ben, doğru bildiklerimi söylüyorum” diye konuştu.

BUCA BAKIMSIZ BUCASPOR SAHİPSİZ

Buca ile ilgili düşüncelerini de aktaran Şeboy, “Buca'da artık Gölet'e kimse gitmiyor. Gölet, cennet gibi, Türkiye'ye örnek olan bir projeydi. Ne ağaç kaldı, ne hobi bahçesi kaldı. Şimdi orası mangal bahçesi oldu, proje bozuldu. Yedigöller'i ise yapalım derken yine bozmuşlar. Ağaçlar bakımsız dökülüyor. Bucaspor'u Süper Lig'de bıraktım, şimdi amatöre gidiyor. Bucaspor sahipsiz, üzülüyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Millet İttifakı’ndan Buca’da zafer mesajları
Millet İttifakı’ndan Buca’da zafer mesajları
CHP'li Tunç Soyer:
CHP'li Tunç Soyer: "Büyükşehir ile muhtarlar arasında kırmızı...