‘Seçimler için değil nesiller için adayız’

Pandemi koşullarında ayakta kalma mücadelesi veren şekerciler ve pastacılar sektörüne sahip çıkmak adına İzmir Şekerciler ve Pastacılar Esnaf Odası yönetimine adaylığını açıkladı

Ekonomi 05.08.2021 - 07:00 05.08.2021 - 07:01

Haktan Yağız AKÇAY / YENİGÜN - İzmir’deki şekerciler ve pastacıların ayakta kalma mücadelesi verdiğine dikkat çeken çok sayıda oda üyesi oda yönetiminden beklediği hizmeti alamamaktan şikayetçi oldu. Meslektaşlarının artık dayanacak gücünün kalmadığına vurgu yaparak sektörün içinden çıkan bir ekip, sorun değil çözüm üretme hedefiyle adaylığını açıkladı. Kültürpark’ta bir araya gelen ekip üyeleri sektör için birlik ve beraberlik mesajları verdi.

MESLEKTAŞLARIMIZ İÇİN MÜCADELEYE VARIZ
Dinamik ekibin Başkan Adayı Mahmut Tanrıkulu İzmir Şekerciler ve Pastacılar Esnaf Odası’nın 2018’de yapılan Genel Kurulunda Yönetim Kurulu Üyesi seçilmişti. Yaklaşık 1 buçuk yıl görevinin ardından istifa eden Tanrıkulu, “Çok sevdiğim meslektaşlarıma 18 ay kadar hizmet etmeye çalıştım. Mevcut Başkanın sektöre ilgisizliğine kızdım, görüş ayrılıklarımız nedeniyle üyelerimizin sinesine döndüm. Görevden istifa ama sektörüm için çalışmaya daha hızlı devam ettim. Ege Bölgesi YULPADER’i kurdum. Yufkacılık alanında önemli işler başardık. Haksız rekabetlerin önünü kestik. Meslektaşlarımızın girdi maliyetlerini düşürdük. Arkadaşlarımızın daha rahat nefes almasına öncülük ettik. Tüm oda üyelerimizin hak ettiği yere ulaşması daha rahat bir nefes alabilmesi adınaİzmir Şekerciler ve Pastacılar Esnaf Odası Yönetimine adayız. Kendimiz için değil kentimizdeki meslektaşlarımız için çalışmaya sonuna kadar varız” dedi.

İzmir Şekerciler ve Pastacılar Esnaf Odası üyelerinin kazançlarını yükseltecek önemli projeleri olduğuna dikkat çeken Başkan Adayı Mahmut Tanrıkulu, “Mesleğimize eski saygınlığını kazandıracağız. Üyelerimizin kazançlarını arttıracağız. Nitelikli eleman sıkıntısını ve finansman problemini çözeceğiz. Bizi biz yapan değerlerden asla taviz vermeden mesleğimizi ve meslektaşlarımızı geleceğe taşıyacağız. Önemli projelerimiz var. Günü geldikçe bunları tek tek detaylarıyla anlatacağız. Üyelerimizin büyük çoğunluğunun talepleri üzerine bir ekip oluşturduk. Bu desteği veren meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gün birlik günü. Gün dayanışma günü. Gün üyelerine hizmeti hakka hizmet bilen bir yönetimi iş başına getirme günüdür”şeklinde konuştu.

ESNAFA CAN SUYU
Pandemi döneminde odadan üyelerinin haklarını savunmaya yönelik pek bir çalışma göremediklerini dile getiren oda üyesi Orhan Temiz, “Çok sayıda üyemiz salgın döneminde büyük mağduriyetler yaşadı. Yılların ustaları bunalıma girdi. Yeni dönemde zor durumda olan meslektaşlarımıza can suyu olacak projelerimiz var. Bize deste olan zordaki meslektaşlarımıza destek vermiş olacak”dedi.

Ziyaret ettikleri meslektaşlarının kendilerini bağırlarına bastığına dikkat çeken Mehmet Börekçi, “Bu ekibinin asıl kurucuları üyelerimizdir. O nedenle ziyaretlerimiz çok verimli geçiyor. Başkan adayımız ve ekibimize güven tam. Genel Kurul odamız için bir milat olacak” şeklinde konuştu. / Haktan YAĞIZ AKÇAY

Nöbetçi usta desteği verecek”
Oda üyelerinin tüm dallarının yönetimde temsil edileceğini belirten Cahit Akın, “Yönetim bir dala hizmet verirken diğeri ezilmeyecek. Her üye yönetimde kendi derdini anlatacak kendini temsil edecek üye bulacak. Üyelerimize büyük mutluluk kaynağı olacak projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz. En basitinden hiç kimse bugün işçim ustam işe gelemedi üretim yapamadım bugün para kazanamadım demeyecek. Alo Ustam hattımız nöbetçi usta desteği verecek”dedi.

Yorumlar