Bingöl’de bir vatandaşla İYİ Partili Lütfü Türkan arasındaki tartışmanın ardından Türkan, vatandaşa küfür etmişti. Organize suç örgütü liderliğinden hakkında yakalama kararı çıkartılan Sedat Peker, Lütfü Türkan ile ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.


Sedat Peker, Türkkan'ı takibi bıraktığını ifade ederken; "O şehit yakınının Bingöl’de Meral Akşener’i bu şekilde itham etmesi kurgulanmış basit bir oyundan başka bir şey değildir" ifadelerini kullandı. .   Peker’in Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

  "1-İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın bir şehit abisine ettiği küfür affedilemez bir şeydir. Ancak o şehit abisine imkan sağlayıp Bingöl’de yapılan esnaf ziyaretini provoke ettirmek için oraya göndermek ise daha onursuzca bir eylemdir. Bunlar basit oyunlardır.  

2-Sayın Meral Akşener’in HDP’yi pkk‘nın uzantısı gibi görüyoruz tarzı açıklamasından sonra o şehit yakınının Bingöl’de Meral Akşener’i bu şekilde itham etmesi kurgulanmış basit bir oyundan başka bir şey değildir (Lütfü Türkkan’ı takibi bıraktım). Durum bundan ibarettir." (Medyablok)