Seferihisar’da turizm sezonu açıldı ancak bozuk yollar ilçe sakinlerinin ve ilçeye gelen ziyaretçilerin ulaşımını olumsuz etkilemeye ve tepki çekmeye devam ediyor

seferihisar yenigün (4)seferihisar yenigün (3)

Gözden kaçırmayın

İzmir DSİ Bölge Müdürlüğü Araç kiralama hizmeti alacak İzmir DSİ Bölge Müdürlüğü Araç kiralama hizmeti alacak

Bayram döneminde tatilcilerin yoğun ilgi gösterdiği Seferihisar’da bayram sonrası gelen soğuk hava dalgasının ardından hava tekrar ısınmaya başladı. Güzel havalarla beraber yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Seferihisar’daki bozuk yollar yaşamı zorlaştırmaya devam ediyor.

seferihisar yenigün (2)seferihisar yenigün (1)

İlçedeki vatandaşların ve turistlerin tepkisini çeken bozuk yollar hakkında konuşan AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Seferihisar güzel havayla beraber misafirlerini ağırlamaya başladı. Yaz ayları ilçemizin en yoğun olduğu dönem ve yollarımız hala bozuk. Biz artık misafirlerimizi bu yollarla karşılamak istemiyoruz. Bozuk yolların gündem olmadığı bir Seferihisar’da yaşamak istiyoruz. Seferihisar’ın konuşmamız gereken başka çok daha önemli konuları var” ifadelerini kullandı. Bozuk yolların hizmetin aksamasına da sebep olduğunu vurgulayan Başkan Aydın, “Bozuk yollar sebebiyle hizmet de aksıyor. Bu durum vatandaşın günlük hayatında maddi zarara uğramasına yol açıyor. İnsanlar bakkala bile gidip geldiğinde kıyafet değiştiriyor, arabaların lastikleri yarılıyor, jantları kırılıyor. Bitmeyen yollar bir kenara Seferihisar’da bir türlü başlanamayan yollar var. Bu sorunun bir an evvel çözülüp Seferihisar’ın hak ettiği yollara kavuşması gerek” diye konuştu.