Şehitlik ve gazilik, milletimiz için şereflerin en büyüğü, makamların en yücesidir.

Ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz.

Ege 20.09.2020 - 13:07 20.09.2020 - 13:07

Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 19 Eylül 1921 tarihinde TBMM tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e, “Mareşal” Rütbesi ve “Gazi” unvanı verilmesinin anısına her yıl 19 Eylül’ü “Gaziler Günü” olarak kutlamaktayız.

Şehitlik ve gazilik, milletimiz için şereflerin en büyüğü, makamların en yücesidir. 

Bugün, bu güzel vatan topraklarında huzur, mutluluk ve refah içerisinde yaşıyorsak, bunu; vatan toprağını canından kutsal sayan, haklarını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz, övgünün en güzelini, saygının en yücesini hak eden aziz şehitlerimize, kahraman gazilerimize borçluyuz. 

Milletimiz, vatanı ve bağımsızlığı için tarih boyunca birlik ve beraberlik içinde tüm zorluklara göğüs germiş; gerektiğinde canını vermekten çekinmeyip, milletimizin daima büyük zaferlere ulaşmasını, hür ve müstakil yaşamasını sağlamıştır.

Vatanımızı; canları ve kanları pahasına koruyarak bizlere emanet eden Şehit ve Gazilerimizin bu kutsal emanetine sahip çıkarak güzel ülkemizde kardeşlik bağlarımızı daha da sağlamlaştırıp, kahraman gazilerimize, aziz şehitlerimize layık olmak ve tüm gücümüzle ülkemizi en güçlü şekilde geleceğe taşımak için el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Şehitlerimize ve vefat etmiş Gazilerimize Allah’tan rahmet; hayatta olan gazilerimize ise aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@