Sel felaketinin yaraları sarılıyor

İlimizde meydana gelen sel felaketinde maddi zarar gören ailelere yönelik nakdi yardımlar Valiliğimiz koordinesinde dağıtılmaya başlandı.

Yerel 16.03.2021 - 09:40 16.03.2021 - 09:40

Selin vurduğu ilk andan itibaren vatandaşlarımızın sıkıntılarının giderilmesi için yürütülen çalışmalar kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK’un talimatıyla gönderilen 3 milyon 819 bin TL nakdi yardım, 12 ilçe Kaymakamlığımızca tespit edilen ihtiyaç sahibi 1.228 aileye dağıtılmaya başlandı.

 

Bu kapsamda Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER, Konak ilçesinde ikamet eden ve selden zarar gören Sultan CİVCİV ile Didem YILDIRIM isimli vatandaşlarımıza 1228 aileyi temsilen, Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk adına yardım çeklerini teslim etti.

 

Konuyla ilgili konuşan Valimiz Yavuz Selim KÖŞGER, Devletimizin tüm imkanlarıyla vatandaşlarının her türlü sıkıntısında yanında olduğunu kaydederek, “Son zamanlarda ilimizde meydana gelen afetler kapsamında vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Bu kapsamda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için hızlı bir şekilde 3 milyon 819 bin TL nakdi yardımı, 12 ilçemizde ikamet eden 1.228 ihtiyaç sahibi aileye teslim etmemiz için bizlere aktardı. Gönderilen nakdi yardım Valiliğimiz Koordinesinde yürütülen çalışmalar kapsamında ilçe kaymakamlıklarına aktarılmış ve ödemeler ailelerimize verilmeye başlanmıştır. İlin Valisi olarak başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Sayın Bakanımız Zehra Zümrüt SELÇUK’a İzmirli hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@