02.03.2021, 05:53

Sessiz gidiş

Zahit Çelikaltay kimdir demeyin. Hakkında yazı yazılacak kadar önemli mi diye de sormayın. Çünkü ateş düştüğü yeri yakar. Birçok insan gelir ve gider bu evrenden. Daha niceleri de bu kervanın atına binecek ve devran dönecek. Kimileri genç kimileri geç de olsa bu düzeni bırakıp elindeki bayrakla son okunuşla beklemeden uçup gidecek.
Zaman zaman okulumuz Namık Kemal Lisesi'nden söz ederken kimleri belleklere getirmedik ki. Önce beden hocamız Mustafa Plevneli olmak üzere birçoklarının kulaklarını çınlattık. Bu evrenden gidenleri ise anılarla yaşattık. Zahit Çelikaltay okulun hocası değildi. Ama futbolun hocasıydı. Onunla Altay'da ve okul takımında beraber terlemiştik. Adam mı... Evet hem de en iyisi. Futbolu gibi insanlığı da tertemizdi.
Bizim doktor sosyal medyadan hepimize değil tüm insanlara ölüm haberini verirken benden çok daha fazla üzüldüğünü biliyorum. Bizim doktor Şaban Acarbay ve birçok tanıdık dostlar bu acı haberi duyunca adeta küçük dillerini yuttular. Her zaman neşeli her zaman güleç Zahit herkesi şaşırttı. Onunla yaşanan çok anılarımız var. Bizim doktor anlattı. Bir okul maçında Plevneli 10 tane gol atın demişti. Bizim takım da skoru 6-0 yapmış, maçın bitimine az zaman kala Plevneli kenardan bağırıyor. Zahit de hocaya bağırıyor ve şöyle diyordu; “Hoca basket mi oynuyoruz.” Ve maç hocanın istediği skoru da geçti. Yani 11-0 oldu.
O yıllarda okulun futbol takımı rakiplerinden çok güçlüydü. Dikkat edilirse Namık Kemal Lisesi futbol alanında en güçlü okuldur. Dün neyse bugün de öyledir.
Rahmetle andığımız Zahit Çelikaltay olmak üzere bu okuldan birçok yıldız oyuncu çıkmıştır. Neyse Zahit ile ilgili birçok güzel anı ile birlikte okulumuz ile de çok kıymetli anılarımız oldu. Sporun rengini ve güzelliğini temsil eden Zahit'i anımsarken şu pandemi döneminde ellerimizin bağlı olması çok acı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@