SGK İl Müdürü'nden Didim Esnaf odasına ziyaret

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Aydın İl Müdürü Zeynep Yılmaz ve Didim İlçe Müdürü Adem Yıldırım, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı ziyaret etti.

Ege 02.09.2021 - 23:57 03.09.2021 - 00:04

SGK İl Müdürü Zeynep Yılmaz'ı Didim ziyaretinde Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şerif Erul, Başkan Yardımcısı Nihat Özçevik ve Oda Sekreteri Ayşe Durmaz karşıladı. Ziyarette konuşan Erul, İl Müdürü Yılmaz ve İlçe Müdürü Yıldırım’ın ziyareti için teşekkür ederken, Sigorta ve Bağ-kur konusunda esnaflara yardımcı olmalarından dolayı duyduğu memnuiyeti dile getirdi. SGK Aydın İl Müdürü Zeynep Yılmaz da, ziyaretinde SGK kurumuna borcu olanların borçlarını yapılandırmaları ve ödeme kolaylığı sağlayacağını açıkladı. 7326 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında sağlanan faydalara değindi. İl Müdürü Yılmaz, Genel Sağlık Sigortası (GSS) borcu bulunan sigortalıların Nisan 2021 ve öncesine ait Genel Sağlık Sigortası (GSS) borçları otomatik olarak yapılandırılacağını belirtti.
Mobil araçlarla zaman zaman kırsal mahalleler ve esnafları ziyaret edip sorunların yerinde dinlendiğini kaydeden Yılmaz, kurum olarak her zaman vatandaşa yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade etti.

Yorumlar