Bergama’da 45 kilometre uzunluğundaki Doğalgaz Çelik Boru Hattı’nın tamamlanması ile birlikte ilçeye gaz boru hattından verilmeye başlandı.

Bergama-Aliağa arası yaklaşık 60 milyon lira yatırımla 45 kilometre Doğalgaz Çelik Boru Hattı'nın imalatının tamamlandığını açıklayan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “BOTAŞ İletim hattı ile gaz indirme merkezimiz arasındaki bağlantı İzmir Doğal Gaz tarafından hafta sonu yapılan hummalı çalışma ile Cumartesi sabah saat 05:00'de tamamlandı. Borudan gaz arzı başladı. Taşımalı gaza son verildi. Artık doğal gazımız boru hattı üzerinden daha sağlıklı bir şekilde ilçemize gelmeye başladı” dedi.

Gözden kaçırmayın

Buca’da “Gençlik Buluşması” dolu dolu geçti Buca’da “Gençlik Buluşması” dolu dolu geçti

“Bergama’daki dev doğalgaz yatırımı projesini taşımalı gaz diye hafife alanları boru hattını görmeye davet ediyorum”

Bergama’da göreve geldikleri gibi doğalgazın yaygınlaşması yönünde yapılan yoğun çalışmaları görmezden gelen muhalefete çağrıda bulunan Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Bu dev projemize ve hemşehrilerimize verdiğimiz doğalgaz sözünü gölgede bırakmak için ‘Bergama’ya doğalgaz taşımalı geliyor” şeklinde muhalefetin yapmaya çalıştığı kara propaganda sonlandı. Bu propagandayı yapan muhalefeti kısa sürede tamamlanan çelik boru hattını görmeye davet ediyorum. Hemşehrilerimize seçim broşüründe vermiş olduğumuz sözleri yerine getirmemizi kimse önleyemeyecek” dedi.