Soyer, 'Arka sıradakilere ve İzmir’e hizmet ediyoruz'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, Havuz İzmir’in açılışında yaptığı konuşmada, öncelikli olarak arka sıradakiler olmak üzere tüm İzmir’e hizmet ettiklerini aktardı.

Yerel Politika 25.06.2021 - 13:20 25.06.2021 - 15:46

Halime Erdoğan / Yenigün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İzmir ziyaretleri kapsamında Ödemiş Katı Atık Entegre Tesisi’nin ardından ikinci durağı Bornova oldu. Kılıçdaroğlu, Aşık Veysel Rekreasyon Alanında yapımı tamamlanan Havuz İzmir’in açılışını yaptı. Açılışta konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “ Bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak su sporlarını teşvik etmek ve profesyonel takımları desteklemek için yaklaşık 16 milyon liralık yatırımla İzmir’e kazandırdığımız Havuz İzmir’in açılışında, sizlerle birlikte olmaktan kıvanç duyuyorum. Bugün açılışını yaptığımız tesis aslında bir anlamda pandeminin yaşamımızda ne tür olumsuzluklar yarattığını da hatırlatıyor bizlere. 2020 yılında planladığımız takvim dahilinde yapımını tamamladığımız halde kısıtlamalar nedeniyle hizmete açamamıştık. İlk kez bugün hizmete sunuyoruz. Pandemi süreci belki yatırımlarımızı durduramadı ama bu günkü gibi kıymetli buluşmaları geciktirdi. Diğer yandan, Aşık Veysel Parkı, deprem sırasında şehrin en önemli toplanma alanı olarak işlev gördü. Bir şehrin yeşil alanlarını korumanın ve ranta kurban etmemenin önemini hatırlattı” dedi.

SOYER, “İZMİR’İ SU SPORLARINDA ÖNDE MERKEZ YAPACAĞIZ”
Soyer yaptığı açıklamada arka sıradakilere öncelik vererek tüm İzmir’e hizmet edeceklerini belirterek, “5 bin kişilik amfi tiyatro ile birlikte Türkiye’nin en modern buz sporları salonunun yer aldığı Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda bulunan Havuz İzmir; yüzme, sualtı ragbisi, sutopu ve triatlon müsabakalarına ev sahipliği yapacak ve her yaştan İzmirliye hizmet verecek. Yarı olimpik yüzme havuzumuz, 3 bin 200 metrekare kapalı alanda engelli ve doğa dostu bir yapı olarak inşa edildi. Büyükşehir Belediyemizin İzmir’e kazandırdığı bu havuz sayesinde, profesyonel şekilde yüzme sporuyla ilgilenen çocuk ve gençlerimizin ihtiyacı karşılanacak. Burası aynı zamanda, yüzme bilmeyenlere eğitim verilen bir tesis olacak. Yola çıkarken; “Biz önceliği arka sıralardakilere vermek üzere tüm İzmir’e hizmet edeceğiz” demiş; “İzmir’in refahını arttırıp, bunu da adil biçimde bölüştüreceğiz” sözünü vermiştik. Aşık Veysel Yüzme Havuzu ile İzmir’in arka mahallelerinin yaşam kalitesini ve refahını artırmak için yaptığımız çalışmalara bir yenisini ekliyoruz. Aşık Veysel Yüzme Havuzu’na ek olarak bu yaz, Gaziemir-Emrez, Bornova-Meriç ve Konak-Pazaryeri mahallelerine üç portatif havuz kuruyoruz. Böylece, sosyal ve ekonomik açıdan dezavantajlı mahallelerdeki çocuk ve gençlerimiz yaz boyunca yüzme imkanına kavuşmuş olacak. Önümüzdeki yıl Kemer’de, Türkiye’nin en modern ve özel tasarımlı olimpik havuzunun da temelini atarak kısa bir süre sonra İzmir’i su sporlarının önde gelen merkezlerinden biri haline getireceğiz” açıklamasında bulundu.

“YAŞAM BİÇİMİ SPOR OLAN BİR KENT YARATIYORUZ”
Soyer, “Her bir projemizle, çocuklarımız ve gençler olmak üzere İzmirlilerin sporu bir yaşam biçimi haline getirdikleri bir şehir yaratıyoruz. Havuz İzmir’in, bütün İzmirlilere hayırlı olmasını diliyor; bu tesisin yapımı ve hizmete sunulmasında emeği geçen İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tüm kıymetli personellerine, çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@