İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in önerisi ile CHP Grup Başkanvekili Murat Aydın oldu.

SELCAN ŞERİFAKİ/YENİGÜN İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi öncesinde CHP Grup Başkanvekili seçimi gerçekleştirildi.  CHP grup Başkanvekili Mustafa Özuslu görevi bırakırken, Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyesi Murat Aydın yerine geçen isim oldu.  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in önerisi ile  mecliste sandık kurulmadı. Yapılan açık oylamada Murat Aydın'ın ismi kesinleşti. 

Gözden kaçırmayın

Güzelbahçe’de 19 Mayıs bando ve Vosvoslarla kutlandı Güzelbahçe’de 19 Mayıs bando ve Vosvoslarla kutlandı


GÜMRÜKÇÜ GERİ ÇEKİLDİ


Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü,  talip olduğu Grup Başkanvekilliği görevinden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ricası doğrultusunda geri çekildi

Mustafa özuslu yenigün
ÖZUSLU'DAN VEDA KONUŞMASI                                                                                                                        

Görevi devreden Mustafa Özuslu, meclis toplantısında söz alarak "Onurla gerçekleştirdiğim görevimi Murat Aydın arkadaşıma devretmiş bulunuyorum. Bu bir nöbet değişimi. Önemli olan sizin sürdürdüğünüz görevleri layıkıyla onurunuzla yürütebilmektir. Sadakatten ayrılmadan bu görevimi sürdürdüm. Bu görev süresi içinde de MHP'ye, AK Parti'ye ve İyi Parti'den arkadaşlarımla zaman zaman tartışarak zaman zaman birbirimize sarılarak görev yaptık. Kırdığım üzdüğüm arkadaşlarım olduysa İzmir'in çıkarı menfaati ve İzmir davası mücadelesi için olan şeylerdir. Şahsi bir durum yoktur. Herkesten helallik istiyorum. İyi varsınız sağolun" ifadelerini kullandı.