Soyer’den İnce’nin eleştirilerine yanıt

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i hedef alarak “Sen kimin afişlerini söküyorsun? Dıştan bakınca flamingocu, kazıyınca Tayyip’in akrabası çıkıyor. Bak başkan… Bu afişler diğer partilerin afişlerine benzemez” ifadelerini kullanmıştı. Başkan Soyer sosyal medya hesabı üzerinden yanıt vererek, , “Kongrenizde kim olduğumu sormuşsunuz. Hatırlatayım ben İzmir’in seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanıyım” dedi.

Güncel 22.08.2021 - 19:51 22.08.2021 - 19:56

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir İl Kongresinde kendisini hedef alan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye sosyal medyadan yanıt verdi.

İnce, Soyer’i Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a benzetti ve “Ama numaracı, dubaracıysan itirazım var. Sen kiminle dans ettiğini bileceksin. Sen kiminle dans ediyorsun? Sen kimin afişlerini söküyorsun? Dıştan bakınca flamingocu, kazıyınca Tayyip’in akrabası çıkıyor. Bak başkan… Bu afişler diğer partilerin afişlerine benzemez” dedi.

İnce’nin bu ifadelerine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yanıt verdi. Soyer, “Kongrenizde kim olduğumu sormuşsunuz. Hatırlatayım ben İzmir’in seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Afiş ve bayraklarınızı da sormuşsunuz. Kamu yapılarına asılanlar dışında tamamı yerlerindedir” dedi.

Soyer açıklamalarında şu ifadeleri de kullandı;

Kongrenizi düzenlediğiniz salonu da belediyemiz tahsis etti, kamu yapıları dışında afişlerinizin asılmasına da belediyemiz izin verdi. Daha yola çıkarken bizimle bile kavga etmeniz, gelecek için umut kırıcı olduğu kadar aydınlatıcı da oldu.

 

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@